Przyszłość Chelsea? Jude Soonsup-Bell!
Przyszłość Chelsea? Jude Soonsup-Bell!

Przyszłość Chelsea? Jude Soonsup-Bell!

Przez wielu uważany za największy talent Chelsea, wielu mówi, że jest zawodnikiem, który może wiele w piłce osiągnąć, może być przyszłością The Blues. Mowa tu o 17-letnim Jude Soonsupie-Bellu, Angielski napastnik aktualnie gra w drużynie U18 i U23 Chelsea. Jest niewielu 17-latków, którzy trenują w seniorskiej drużynie z ,,wielkiej szóstki” Premier League, a trenowanie z seniorami takiej potęgi świadczy o jego wielkim talencie.

17-letni napastnik trenował już z pierwszą drużyną Bluesa, strzelając 17 goli w 22 meczach w pierwszej połowie sezonu. Niewiele jest 17-latków, którzy trenują w seniorskiej drużynie z „wielkiej szóstki” Premier League, więc jeśli ktoś to robi, to dlatego, że ma wielki talent.

Podczas pobytu Lamparda na ławce trenerskiej The Blues, Jude otrzymał powołanie do seniorskiej ekipy Chelsea.

Przed odejściem z klubu pod koniec stycznia Lampard zyskał reputację ufając takim gwiazdom akademii Chelsea jak Mason Mount, Tammy Abraham i Reece James, którzy przeszli z obiecującego młodzieńca do regularnych członków pierwszej drużyny Chelsea trenując pod jego okiem, a teraz u boku Thomasa Tuchela. Natomiast Soonsup-Bell był najmłodszym zawodnikiem, który zdobył powołanie podczas 18 miesięcy Lamparda w zachodnim Londynie i chociaż pozostaje to jego jedyne doświadczenie w trenowaniu u boku najlepszych na świecie, to jest to mało prawdopodobne, że będzie to jego ostatnie .

Napastnik cieszył się w tym sezonie przełomem w młodzieżowych szeregach Bluesa, mimo że skończył 17 lat w połowie stycznia.

Do tego momentu Soonsup-Bell strzelił 17 bramek w zaledwie 22 występach w klubowych drużynach do lat 18 i 23, mimo że grał głównie przeciwko obrońcom, którzy byli od niego conajmniej rok starsi i dużo silniejsi.

Seria 13 bramek w zaledwie sześciu meczach w październiku i listopadzie, w tym dwa czterobramkowe mecze, naprawdę postawiła go na radarze kibiców, który zaczął naśladować swojego piłkarskiego bohatera.

– Dorastając, moim idolem był Cristiano Ronaldo. Kiedy byłem młodszy, oglądałem jego występy. Próbowałem powtórzyć jego wyczyny, to co robił w meczu.

Soonsup-Bell w każdym meczu podkreśla na jak wysokim poziomie ma drybling, w ciągu kilku lat wyśmienicie opanował celność strzałów. Teraz jest zawodnikiem kompletnym.

Tę technikę i umiejętność gry przy piłce po raz pierwszy udoskonalił w Swindon Town, gdzie rozpoczął prawdziwą karierę piłkarską w wieku dziewięciu lat.

– Tak naprawdę zaczynał jako środkowy pomocnik, gdzie grał w Swindon. W Chelsea w wieku około 14 lat, zmienili go na napastnika. –  mówi starszy brat Soonsup-Bella, Zac.

Jest atletyczny, jak powinien być numer 9, jest dość wysoki i szybki. Ale jego najlepszym atrybutem jest inteligencja zarówno przy piłce, jak i bez niej. Ma mózg do tego sportu. Jest prawonożny, ale spędził lata pracując nad lewą nogą podczas gry w piłkę nożną w szkole, teraz spokojnie może powiedzieć, że nie ma słabszej nogi.

Ta ciężka praca nad lewą stopą przyniosła rezultat, w tym sezonie pięć z jego 17-nastu bramek zostało zdobytych właśnie lewą nogą.

– Był pod wielkim wrażeniem wolejów Oliviera Girouda, technicznych umiejętności Masona Mounta i wykończenia Tammy’ego Abrahama. – jego starszy brat, Zac

Ten debiut może nie być zbyt odległy, jeśli Soonsup-Bell będzie konsekwentnie odtwarzał swoją formę z ostatnich dwóch lat. Anglik może być przyszłością Chelsea.
Jest to chłopak z wielkim potencjałem, wystarczy go dobrze wykorzystać. Miejmy nadzieję, że przy boku Thomasa Tuchela, Soonsup-Bell jeszcze bardziej ulepszy swoje umiejętności i będzie prawdziwym wyjadaczem w ekipie The Blues.

Źródło: Goal

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW