Havertz: Po takim meczu łatwo przychodzi powiedzieć, że jestem najlepszy
Havertz: Po takim meczu łatwo przychodzi powiedzieć, że jestem najlepszy

Havertz: Po takim meczu łatwo przychodzi powiedzieć, że jestem najlepszy

Młody Niemiec – jak i cała drużyna Chelsea – rozegrał bardzo spotkanie przeciwko Crystal Palace. 21-latek wypowiedział się na temat przebiegu spotkania i kolejnych celów, które pojawiają się na drodze.

– Możemy być bardzo zadowoleni. To był świetny występ z naszej strony. W pierwszych 20 minutach drugiej połowy graliśmy trochę niedbale, ale po straceniu bramki znów weszliśmy na najwyższy poziom. We wtorek mamy kolejne spotkanie, więc musimy pozostać skoncentrowani i się nie zatrzymywać.

– Przed rozpoczęciem każdego meczu chcesz jak najlepiej wejść w spotkanie. Więc prowadzenie 2:0 po 10 minutach było dobre. Później było nam łatwiej grać naszą grę. Po przegranej 5:2 przeciwko West Bromich to spotkanie było dla nas dobre. Mogliśmy strzelić więcej bramek, ale myślę, że możemy być zadowoleni.

Havertz miał kilka dobrych okazji, aby strzelić bramkę. W najbardziej efektowny sposób chciał to zrobić, kiedy w pierwszym kontakcie przerzucił sobie piłkę nad dwoma byłymi graczami Chelsea – Garym Cahillem i Patrickiem van Aanholtem – a następnie oddał strzał słabszą nogą. 

– To była dla mnie najtrudniejsza szansa. W drugiej połowie miałem także jedną czy dwie dogodne okazje więcej, aby strzelić bramkę, ale pomimo wszystko jestem szczęśliwy. Na mojej pozycji zawsze chcesz strzelać bramki. W ostatnich miesiącach to nie było łatwe. Nie miałem wielu okazji – w tym spotkaniu było odwrotnie. Mogłem zdobyć więcej bramek, ale jestem szczęśliwy z wyniku spotkania.

– Będąc napastnikiem, łatwo jest grać z zawodnikami o takiej jakości. Wiem, że dużo tego trenujemy, ale po takim zwycięstwie, można to klarownie stwierdzić: jesteśmy świetnie atakującą drużyną. Musimy jednak powtórnie to udowodnić we wtorek, a potem w sobotę, a po sezonie będziemy mogli o tym porozmawiać.

Niemic odpowiedział także na falę pochwał, która spłynęła na niego po meczu z Crystal Palace. Podkreślił, że jedno spotkanie nie definiuje jego jakości. 

– Po takim meczu łatwo się mówi, że jestem najlepszy. Myślę, że muszę to udowodnić w większej ilości spotkań niż tylko w jednym. Oczywiście – dam z siebie wszystko. Będę się starał rozwijać i mam nadzieję, że będę utrzymywał ten poziom.

Po meczu lina krajowym podwórku wracamy na europejskie boiska Ligi Mistrzów. Były piłkarz Leverskusen zaakcentował, że trzeba w każdym spotkaniu zgarniać 3 punkty, aby osiągać cele zespołu.

– Każdorazowo naszym planem na spotkanie jest zwycięstwo. Mamy przed sobą kilka trudnych meczów – a teraz rywalizację w Lidze Mistrzów i FA Cup, które są dla nas równie ważne. We wtorek gramy kolejny mecz i to na nim musimy być skupieni.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW