11 zawodników może opuścić Chelsea kosztem Haalanda!
11 zawodników może opuścić Chelsea kosztem Haalanda!

11 zawodników może opuścić Chelsea kosztem Haalanda!

W związku z zainteresowaniem Erlingiem Haalandem, Chelsea może sprzedać jedenastu zawodników. The Blues to jedna z najbardziej zainteresowanych ekip, ale by być w grze o Norwega, potrzebna im będzie spora ilość gotówki.

Haaland to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników na świecie, co sukcesywnie udowadnia podczas swojego pobytu w Borussi Dortmund. Dziś największe kluby Europy starają się go zakontraktować. W 2022 roku, dzięki zapisom w jego kontrakcie uaktywni się klauzula odstępnego o wartości 68mln funtów – mimo to wiele klubów, chce go wykupić już w tym roku.

Chelsea w tym sezonie przeznaczyła ogromną sumę na wzmocnienia, dodając do tego kryzys związany z pandemią może się okazać, że w przyszłym sezonie The Blues mogą mieć problemy finansowe. Aby zdobyć środki na Haalanda włodarze klubu mogą sprzedać zawodników pierwszego składu, ale również tych, którzy obecnie znajdują się na wypożyczeniach.

Poza klubem są: Danny Drinkwater, Michy Batshuayi, Tiemue Bakayoko, Fikayo Tomori, Davide Zappacosta, Ross Barkley – każdy z nich może dostać zgodę na permanentne opuszczenie klubu.

Poza wyżej wymienionymi zawodnikami z klubu może odejść Kepa Arrizabalaga, który w tym sezonie został numerem 2. w bramce The Blues. Marcos Alonso i Emerson również mogą opuścić drużynę, tym bardziej patrząc na to jak Ben Chilwell radzi sobie na pozycji wahadłowego. Również formację ofensywną może opuścić dwóch graczy – Olivier Giroud i Tammy Abraham będą zbędni, jeśli do klubu przyjdzie Haaland.

Nawet jeśli The Blues nie podpiszą kontraktu z napastnikiem BVB, taka wyprzedaż wyjdzie im na plus. Pomoże to oczyścić klub z zbędnych zawodników i zdobyć środki na nowych zawodników.

Źródło: Express

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW