Profesjonalna robota – Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów!
Profesjonalna robota – Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów!

Profesjonalna robota – Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów!

Gdyby przed tym meczem, ktoś zapytał jakiegokolwiek fana Chelsea, czy wziąłby w ciemno bezbramkowy remis – odpowiedź byłaby oczywista. The Blues mają przed sobą kolejne trudne spotkania, wobec czego nudny remis w dzisiejszym meczu byłby na wagę złota.

Już od pierwszych minut było widać, że to FC Porto chce mocniej atakować. Chelsea zamierzała po prostu czekać na to, co zrobi rywal. The Blues doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że to rywale muszą się starać, to rywale muszą nacierać, to rywale muszą zdobywać bramki, aby przejść do kolejnej fazy.

Thomas Tuchel nastawił swój zespół na awans jak najmniejszym nakładem sił. Chelsea wyprowadzała nieliczne kontry, jednak widać było, że nawet wówczas najważniejsze było to, aby nie stracić gola.

Portugalczycy nie mieli pomysłu na to, jak przedrzeć się przez zasieki zastawione przez ‚gości’ w dzisiejszym meczu. Mimo że próbowali kreować grę, nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych okazji, tak naprawdę ich grę można było podsumować jednym zdaniem – przerost formy nad treścią.

Sam mecz nie obfitował w sytuacje podbramkowe, bowiem jedna drużyna nawet nie chciała ich kreować, druga natomiast nie potrafiła przedrzeć się przez doskonale poruszające się formacje rywala. Chelsea rozegrała bardzo dojrzałe spotkanie, awansując do kolejnej fazy, nie męcząc się zbyt mocno.

Dopiero przed końcem spotkania pojawiły się jakiekolwiek emocje – Porto bowiem zdobyło bramkę na 1-0. Gol padł jednak już w doliczonym czasie gry, wobec czego trudno było oczekiwać, że Portugalczykom uda się strzelić kolejnego.

Już jutro dowiemy się, kto będzie rywalem Chelsea w półfinale Ligi Mistrzów. Teraz natomiast jest czas na świętowanie, The Blues po raz pierwszy od 8 lat awansowali bowiem do półfinału Ligi Mistrzów. Po raz ostatni graliśmy w tej fazie w 2014 roku, kiedy to silniejsze okazało się Atletico Madryt.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW