Silva: Maldini jest moim idolem
Silva: Maldini jest moim idolem

Silva: Maldini jest moim idolem

Wczoraj Chelsea rozegrała rewanżowe spotkanie z FC Porto w ramach ćwierćfinałów Ligii Mistrzów. Mimo, że The Blues ponieśli porażkę i tak awansowali do półfinału tych rozgrywek (korzystny wynik w poprzednim meczu, zasada goli na wyjeździe). 

Po zakończeniu spotkania głos zabrał Thiago Silva:

– Nie zagraliśmy dobrego meczu, ale wykonaliśmy swoją robotę już w pierwszym spotkaniu. Pozwoliliśmy Teramiemu zdobyć świetną bramkę, ale wciąż wierzymy w zdobycie Ligi Mistrzów.

Brazylijczyk opowiedział także o tym, dlaczego przez tak długi czas utrzymuje się na topowym poziomie:

– Moim sekretem jest ciężka praca. Całą karierę przygotowywałem się do osiągnięcia takiej formy. Brałem przykład z Paolo Maldiniego, który grał w Milanie do 40-stki. Grałem z nim przez pół roku i było to niezwykłe doświadczenie. Od tamtego momentu zacząłem myśleć, że dzięki odpowiedniemu przygotowaniu będę mógł grać na takim poziomie w wieku 36 lat. Wciąż gram w Lidze Mistrzów, najważniejszym klubowym turnieju na świecie. Chcę podążać ścieżką wytyczoną przez Maldiniego.

– Mam nadzieję, że będę prezentował taką formę cały czas i zostanę powołany na mundial w Katarze. – zakończył 36-latek.

Źródło: Gianluca Di Marzio

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW