Chelsea w sadze transferowej dwóch francuskich obrońców
Chelsea w sadze transferowej dwóch francuskich obrońców

Chelsea w sadze transferowej dwóch francuskich obrońców

W całą sagę zamieszane są trzy kluby: Chelsea, Real Madryt oraz Manchester United. Królewscy chcą zastąpić Rafaela Varane’a, który ma przejść do Czerwonych Diabłów za około 60 milionów funtów. Jego następcą ma być Jules Kounde.

Mistrz świata ma być jednym z priorytetów transferowych Ole Gunnara Solskjaera. Norweg ma być zdeterminowany, aby Francuz dołączył na Old Trafford i stworzył duet z Harrym Maguire’em. Natomiast Zinedine Zidane chciałby zastąpic Varane’a innym Francuzem, Julesem Kounde. Ten natomiast znajduje się również w kręgu zainteresowań Chelsea.

Thomas Tuchel bardzo chce wzmocnić swój zespół na przyszły sezon, a transfer Francuza był już rozważany przed jego przybyciem. Przejście na trójkę środkowych obrońców sprawiło, że wzrosło zapotrzebowanie na kolejnego defensywnego piłkarza.

Jules Kounde rozgrywa obecnie świetny sezon w Sewilli i jest jedną z wyróżniających się gwiazd La Ligi. Spowodowało to ogromne zainteresowanie wokół osoby Francuza. Jeśli jakiś klub skłoniłby się na zakup piłkarza, musiałby wyłożyć na stół około 68 milionów funtów, bowiem tyle wynosi klauzula 22-latka.

Piłkarzem Sewilli zainteresowany jest również Manchester City, gdzie miałby stworzyć duet stoperów z Rubenem Diasem. Real Madryt liczy natomiast, że historia zatoczy koło i ściągnięty z Sewilli obrońca zostanie jednym z najlepszych, tak jak to było z Sergio Ramosem.

Źródło: Marca, Express

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW