Ilaix Moriba odrzucił Chelsea, by pozostać w Barcelonie
Ilaix Moriba odrzucił Chelsea, by pozostać w Barcelonie

Ilaix Moriba odrzucił Chelsea, by pozostać w Barcelonie

Ilaix Moriba jest jednym z „najświeższych produktów” La Masii, czyli piłkarskiej akademii FC Barcelony. W tym sezonie został włączony do pierwszej drużyny, a jego dotychczasowe występy pozwalają pokładać w nim spore nadzieje.

Gdy piłkarski świat usłyszał o piłkarzu, od razu ustawiła się kolejka chętnych na pozyskanie zawodnika. Jednak jak potwierdził ojciec Ilaixa, Mamady Moriba, odrzucili oni dwie oferty pochodzące z Anglii oraz Włoch, by młody pomocnik mógł kontynuować swoją karierę w Barcelonie.

– Powiedzieliśmy nie dla wielkich pieniędzy, ponieważ Ilaix chce grać dla Barcelony. Mieliśmy oferty z Chelsea, Manchesteru City oraz Juventusu, które były większe od oferty Barcelony. Jednak anulowałem podróż do Manchesteru, bo Barcelona przedstawiła nową. Razem z Cules będziemy iść aż do śmierci, chcemy zostać w Barcelonie.

– Nie mam słów by opisać Koemana, musimy mu bardzo podziękować za wszystko, co zrobiła dla Ilaixa, i za pewność, którą mu podarował. Podziękowania należą się również klubowi i wszystkim, którzy przez te lata pomagali mojemu synowi w La Masii.

Źródło: Barca Blaugranes

O autorze

Lukasz Tryka

Kibicuję Chelsea od pamiętnego finału w 2012 roku. Za każdym razem wspieram trenera i piłkarzy jak tylko mogę. Futbol to moja pasja i cieszę się, że mogę działać na rzecz tak wielkiej społeczności. Lubię poznawać coraz to nowsze rzeczy oraz mieć wiele nowych zajawek. Kibicuję też kilku innym klubom jak Real Madryt czy Southampton. Jestem uczniem klasy maturalnej w liceum. Pozdrawiam!

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW