Jorginho: Chcemy wygrać FA Cup!
Jorginho: Chcemy wygrać FA Cup!

Jorginho: Chcemy wygrać FA Cup!

Jorginho już dwukrotnie miał szansę zdobyć jeden z angielskich pucharów. Dziś to na między innymi na nim będzie spoczywać odpowiedzialność, aby wywalczyć awans do finału FA Cup.

Włoch jest w drużynie od 2018 roku, stąd pamięta zeszłoroczną porażkę z Arsenalem w finale pucharu Anglii, a także finał Carabao Cup, w którym The Blues ulegli Manchesterowi City. Teraz Chelsea czeka nowa era, podopieczni Tuchela zmierzą się z Manchesterem City, a Jorge liczy, że poprzednie porażki przyniosą wnioski i zmotywują ich do zdobycia krajowego trofeum.

– Wygranie krajowego trofeum wiele by znaczyło. Kiedy kończysz karierę, chcesz wrócić do trofeów, które udało Ci się zdobyć, a w Anglii puchary krajowe są bardzo ważne. Jako zawodnik Chelsea zagrałem w kilku finałach, a po ostatnim gwizdku mogłem podnieść trofeum, dobrze byłoby wygrać coś i w tym sezonie, to nasz cel.

– Kiedy dotarłeś do finału oczywiście chcesz go wygrać. Kiedy Ci się to nie uda, czujesz się okropnie, a ja nie chce tego doświadczyć. Mamy ambicję by zdobywać puchary, jednak w półfinale czeka nas bardzo ciężki mecz przeciwko Manchesterowi City, musimy się przygotować i skupić. City postawi przed nami ciężkie warunki. To zgrany zespół i bardzo dobrze się rozumieją. Wiedzą jak się ustawiać i jak grać by wygrywać. Ciężko gra się przeciw nim, ale ciężko pracowaliśmy bardzo ciężko i jestem pewien, że naszą grą w ofensywie możemy sprawić im problemy.

Jorginho mieszka w Anglii blisko trzy lata, jednak bardzo szybko zrozumiał jak ważnym trofeum jest FA Cup.

– Oglądałem FA Cup zanim przybyłem do Anglii i odkąd tu mieszkam, szybko rozumiesz jak kibice postrzegają ten turniej, i jak bardzo jest dla nich ważny. Granie na Wembley zawsze jest niesamowite. To jeden z najlepszych stadionów na świecie, a kiedy przybywasz tu grać wywołuje on fantastyczne uczucie.

– To wstyd, że stadion nie jest dostępny dla naszych fanów, tęsknimy za nimi i energią jaką nam dają. Wiem, czemu tak jest, ale liczę, że szybko się to zmieni.

Źródło: Chelsea FC

 

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW