Nudne widowisko z happy endem – Chelsea w finale Pucharu Anglii!
Nudne widowisko z happy endem – Chelsea w finale Pucharu Anglii!

Nudne widowisko z happy endem – Chelsea w finale Pucharu Anglii!

Jeżeli ktoś oczekiwał dzisiaj pojedynku, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii futbolu, musi być rozczarowany. Obie ekipy zaprezentowały dzisiaj piłkarskie szachy, a górą była ekipa The Blues i to oni zagrają w finale Pucharu Anglii. 

Obie drużyny miały na ten mecz swój plan, jednak wydaje się, że to podopieczni Thomasa Tuchela wiele lepiej go realizowali. Świetnie organizowali się w defensywie, a w ofensywie stwarzali zagrożenie za pomocą szybkich kontr, z którym nie radzili sobie defensorzy Obywateli.

Już w pierwszych minutach padł pierwszy gol w tym meczu – Werner podawał do Ziyecha, a ten umieścił piłkę w siatce. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już żadnych składnych sytuacji, wydawało się, że tak będzie wyglądała druga połowa – i tak właśnie było.

Brakowało szybkości w grze Manchesteru City, jednak to nie wszystko, czego nie mieli dzisiaj gracze Guardioli. Tak naprawdę trudno powiedzieć, co dzisiaj robili dobrze. Z drugiej strony Chelsea dokładnie realizowała plan na ten mecz i na samym końcu przyniosło to skutek. Ponownie Werner podaje do Ziyecha, tym razem sędzia nie odgwizduje spalonego i mamy 1-0.

Tuż przed końcowym gwizdkiem Chelsea zdobyła kolejnego gola, jednak ponownie odgwizdano spalonego. Tym razem Christian Pulisic popisał się świetnym rajdem, który został zakończony golem.

Chelsea wygrywa ten taktyczny pojedynek, a Thomas Tuchel melduje się w pierwszym finale po objęciu posady menedżera The Blues. Nie był to najpiękniejszy mecz na świecie, jednak ostatecznie nikogo to nie interesuje w momencie, gdy meldujesz się w finale. Niemiec stanie przed szansą zdobycia swojego pierwszego trofeum w karierze na Wyspach – jutro dowiemy się, z kim zagrają jego podopieczni.

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW