Konferencja Tuchela po wygranej z Manchesterem City
Konferencja Tuchela po wygranej z Manchesterem City

Konferencja Tuchela po wygranej z Manchesterem City

W sobotę Chelsea zmierzyła się w półfinale FA Cup z Manchesterem City. Dzięki bramce Ziyecha, The Blues zwyciężyli 1:0 i zameldowali się w finale najstarszych rozgrywek piłkarskich na świecie. Po meczu Thomas Tuchel odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy.

Jak ważnym było pokonanie Guardioli i City?

– Gdy mierzysz się z Pepem, to wiesz że grasz na najwyższym poziomie w Europie. Jego drużyny są wzorem dla innych, widać to również w Premier League. Jestem z nas bardzo dumny, zagraliśmy odważnie i z dużą pewnością siebie, zarówno z piłką jak i bez niej. Świetnie weszliśmy w mecz, pierwsze 35 minut oraz druga połowa były doskonałe. Zaprezentowaliśmy aktywny styl i zasłużenie pokonaliśmy jednego z najlepszych trenerów na świecie, zarządzającego wybitną drużyną. Cieszy nas nasz występ i na pewno doda nam to dużo pewności siebie. Mamy świeży skład zbudowany z młodych zawodników, więc takie sukcesy są bardzo potrzebne. Dzisiaj możemy świętować, ale za chwilę czeka nas kolejny wymagający tydzień w lidze.

Ziyech

– Zagraliśmy takim samym przodem jak z Liverpoolem (Mount, Ziyech, Werner) i znowu byli bardzo mocni. Hakim jest typem dryblera, gościem który wkręca przeciwników w ziemię. Decyzje, które podejmuję nigdy nie są osobiste. Przeciwko Crystal Palace czułem, że najlepiej spiszą się Kai, Mason i Christian. Hakim pokazał mi, że jest gotowy do gry wchodząc z ławki i na treningach. Najbliższe tygodnie będą kluczowe. Nikt nie może sobie pozwolić na odpoczynek. Wszyscy którzy nie grają muszą pokazać mi swoją pracą, że na to zasługują, że mogę na nich polegać. Tak zrobili Hakim, Timo, Kepa i właśnie to się dla mnie liczy.

Doskonała defensywa

– Tak jak mówiłem, na grę obronną poświęcam 10% naszego czasu, ale nie oznacza to dziesięciu minut meczowych. W treningu wszystko jest dużo bardziej kompleksowe, nie poświęcam dużo czasu na oddzielne omawianie ofensywy czy defensywy. Trenujemy to naraz, ponieważ w meczu również wszystko dzieje się naraz. Poświęcam 90% czasu myśląc nad ofensywnymi rozwiązaniami, ale grając z City posiadanie piłki jest chyba najlepszą obroną. Mamy bardzo dobre statystyki defensywne i jest to zasługą piłkarzy. Kluczowy jest fakt, że bronimy aktywnie, bardzo agresywnie. Nasza gra była bardzo dobra w każdym aspekcie – tego właśnie potrzebowaliśmy. Cieszę się, że podołaliśmy i dlatego odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

Źródło: Football London

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW