Rutyna Oliviera Giroud
Rutyna Oliviera Giroud

Rutyna Oliviera Giroud

Przed meczem z Manchesterem City Olivier Giroud został zapytany o codzienną rutynę, która pozwala mu utrzymać formę i dobrze się przygotować do kolejnych meczów.

W wieku 34-lat Giroud jest mistrzem świata i ma ponad 100 meczów w reprezentacji Francji, jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w obecnej kadrze. Ciepło wspomina grę na Wembley i liczy, że w tym sezonie wygra FA Cup po raz piąty. Postanowił też opowiedzieć o swojej codziennej rutynie, która od wielu lat pomaga mu utrzymać dobrą formę.

– Mam czwórkę dzieci, w ciągu tygodnia przygotowuję dzieciakom ostatnią butelkę, a moja żona wstaje gdy potrzebują jej w nocy. Budzę się około 6:45. Nie jest źle, ale kiedy kładziesz się spać koło północy albo pierwszej chcesz się wyspać, czasem robię sobie popołudniowe drzemki. Oczywiście jeżeli jesteśmy w hotelu dzień przed meczem, to wygląda to inaczej.

– Kiedy się budzę, piję sporą szklankę wody aby oczyścić żołądek i zrobić miejsce na śniadanie. Rankiem sprawdzam czy ktoś do mnie nie napisał. Zawsze staram się pić świeżo wyciskany sok pomarańczowy i kawę. Wtedy mogę zacząć działać. W drodze na trening kocham słuchać muzyki, moje ulubione gatunki to pop, rock, electro i cała reszta. W ciągu tygodnia lubię zjeść w ośrodku treningowym, tamtejsi kucharze mogą przygotować Ci wszystko. Lubię urozmaicać moje posiłki, czasem jem omlet, czasem tosty z jajkiem lub płatki z owocami.

– W dni meczowe nie myślę o spotkaniu zbyt wcześniej, nie uważam, że to dobre. Musisz się dobrze przygotować, dobrze się zdrzemnąć i ewentualnie doleczyć urazy. Kiedy spotkasz się z trenerem przed spotkaniem drużyny w hotelu, dobrze jest myśleć o drużynie rywali, zawodnikach przeciwko którym będziesz grać, o ich mocnych i słabych stronach. Gdy docierasz na stadion po prostu wczuwasz się klimat meczowy.

Źródło: Chelsea FC

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW