Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już jutro Chelsea zmierzy się z West Hamem w ramach bezpośredniego starcia o TOP4. Zwycięzca tego starcie ucieknie drugiej z ekip w pogoni za czwórką.

Czas na przedmeczowe wypowiedzi Thomasa Tuchela.

Superliga

– Zbierałem informację o naszych rywalach, więc nie czytałem zbyt wiele o sytuacji Superligi. Teraz wydaje się, że wszystko jest już zakończone, wiemy jak wygląda sytuacja. Jako trener muszę się obecnie przygotowywać do kolejnego spotkania.

Odzyskać zaufanie fanów

– Myślę, że nie będzie to potrzebne, ponieważ fani doskonale zdają sobie sprawę z tego, że właściciele klubów dają z siebie wszystko, aby budować silne kluby. Fani wyrazili swoją opinię, nie byli zadowoleni, jednak nie sądzę, aby to miało wpływ na to, jak będą postrzegać swój klub. Nie rozmawiałem z właścicielem klubu od momentu przybycia do Chelsea, rozmawiałem jednak z zarządem zarówno przed meczem, jak i po nim. Zostałem poinformowany, że klub opuszcza Superligę, dla mnie więc jedyną ważną rzeczą było to, aby przygotować się na mecz z West Hamem.

Czy to wpłynęło na piłkarzy?

– To nie jest mój klub, to klub należący do właściciela, ja jestem jedynie jego częścią, a to była decyzja klubu, a teraz ją zmienili. Nie potrzebuję więc żadnych przeprosin. Byliśmy jednak rozkojarzeni przez tę sytuację, jednak musimy teraz skupić się na czekających wyzwaniach.

Fani chcą odejścia Bucka oraz Laurence’a

– Fani nie stanęli przeciwko drużynie, nie czujemy się w ten sposób. Fani mieli problem z decyzją podjętą przez klub, a teraz wszystko się zmieniło. Czym mam się przejmować? Fani wyrazili opinię, a klub jej wysłuchał. Uważam, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo właściciele robią dla swoich klubów.

Kontuzje

– Nie ma żadnych nowych urazów, jedynie Mateo będzie niedostępny. Myślę, że będzie w stanie wrócić na mecz z Fulham, jednak nie dam Wam żadnych zapewnień.

Najważniejszy mecz w Premier League dla Ciebie?

– Rozumiem do czego dążysz, ale graliśmy już tak ważne mecze za mojej kadencji. Dla mnie każdy mecz jest wielki, to bardzo trudne rozgrywki, wystarczy spojrzeć, z kim trzeba się mierzyć każdego tygodnia. Tutaj grają tylko silne ekipy i trudni rywale. Musimy więc kontynuować swoją dobrą grę i zachowywać się tak, jakbyśmy grali w turnieju. Jesteśmy w wymagającym okresie, musimy wygrywać. To na pewno ważny pojedynek. Znam swój zespół i wiem, że jesteśmy w stanie zagrać dobrze.

Obsada bramki

– Mendy zagra w pierwszym składzie. W poprzednim meczu postanowiliśmy wystawić Kepę, aby utrzymać go w rytmie meczowym. Zasługiwał na to, ze względu na to jak trenuje i jaki jest w szatni. Cieszy mnie, że mogę stawiać na dwóch bramkarzy, jednak jutro zagra Edou.

Źródło: Football London

 

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW