Werner o zmianach, które wniósł do drużyny Thomas Tuchel
Werner o zmianach, które wniósł do drużyny Thomas Tuchel

Werner o zmianach, które wniósł do drużyny Thomas Tuchel

Nasz niemiecki napastnik wskazał powód, który, nie z winy Lamparda, mógł utrudniać komunikację na linii zawodnik-trener. Podkreślił, że pomiędzy dwoma dżentelmenami istniała bariera językowa. 

– Oczywiście, mówisz w innym języku. Dla was, prowadzących ten program, ten problem nie istnieje, bo pochodzicie ze Stanów Zjednoczonych. Jest wam o wiele łatwiej, bo to ten sam język. Niemiecki jest zupełnie inny niż angielski. Uczyliśmy się go w szkole, ale zawsze trudno go zrozumieć. Na przykład kiedy Lampard był trenerem, wszystko było po angielsku. Teraz, gdy trenerem jest Tuchel, mówi się więcej po niemiecku, więc dla mnie to ułatwienie.

Zapytany o aspekty, które obecny szkoleniowiec Chelsea wniósł do zespołu, wskazał solidną defensywę, elastyczność w zmienianiu systemu gry i stworzenie szkieletu drużyny. 

– Myślę, że, tak jak każdy może to zaobserwować, zmienił wielu piłkarzy i styl, który prezentujemy. Najwięcej dała zmiana systemu na „trójkę z tyłu”. Dzięki temu tracimy mało bramek. Uważam to za bardzo ważne. W Niemczech mówi się, że dobra ofensywa wygrywa mecze, a dobra defensywa – trofea.  Większość spotkań wygrywamy 1:0, 2:0, więc ukazuje to naszą solidną grę obronną. Trener daje nam mocny szkielet, ale pokazuje także grę w różnych systemach. Czasami gramy z jedną „dziesiątką” i dwoma napastnikami, czasami z jednym napastnikiem i dwoma „dziesiątkami”, czasami z trójką napastników. Sposób gry się zmienia. Myślę, że to do nas pasuje. Tuchel wprowadza rotację, dzięki której każdy może grać na swoich ulubionych pozycjach i wszyscy są z tego powodu szczęśliwi.

Źródło: Chelsea’s Mike’d Up series

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW