Przełamanie Timo Wernera – Chelsea górą w derbach Londynu!

W ramach trzydziestej trzeciej kolejki Premier League Chelsea podejmowała dziś na wyjeździe drużynę West Hamu. David Moyes obserwował z trybun poprzednie starcie The Blues z Brighton, jednak nie wyciągnął właściwych wniosków. Chelsea wygrała w derbach Londynu 0:1.

Spotkanie nie należało do takich, przy których popcorn i piwo spożywa się z przyjemnością na kanapie. Mecz toczył się pod dyktando Chelsea, kolejny świetne zawody rozegrał Mason Mount. Anglik z każdą kolejną kolejką pokazuje, że jego potencjał jest nieograniczony. Mase oddał również dwa groźne strzały z dystansu, jednak świetnymi interwencjami popisał się Łukasz Fabiański, który nie pozwolił Anglikowi zerwać pajęczyny w jego bramce.

Pierwsza połowa przebiegała bardzo powoli, gracze West Hamu nie stworzyli sobie groźnej sytuacji. Warto tutaj wspomnieć o Jessim Lingardzie, który był bardzo widoczny w tym spotkaniu i po obserwacji jego gry, osiągane liczby w kwalifikacji kanadyjskiej nie dziwią. W ostatniej akcji meczu Tammy Abraham mógł zapisać się na liście strzelców, jednak nie trafił strzałem głową do bramki z odległości pół metra.

Timo Werner w końcu zakończył spotkanie z bramką, na początku akcji przytrzymując piłkę na połowie rywala. Świetną asystą popisał się Ben Chilwell, który świetnie obsłużył Niemca. Piłkarze Chelsea mogą podziękować Fabianowi Balbuenie, który najpierw nie dosięgnął piłki, którą trafił do bramki Werner, po czym następnie otrzymał czerwoną kartkę po starciu z Benem Chilwellem.