Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Wczoraj Chelsea zmierzyła się z West Hamem, w ramach 33. kolejki angielskiej Premier League. Podopieczni Thomasa Tuchela pokonali kolegów z zespołu The Hammers, a bramkę dla The Blues zdobył Timo Werner. To zwycięstwo polepszyło naszą sytuację w tabeli ligowej i pomogło zachować czwartą lokatę. Po jakże ważnym zwycięstwie Tuchel postanowił wypowiedzieć się na temat meczu i odpowiedzieć na pytania dziennikarzy. 

– Ta wygrana była bardzo ważna, bo mecze przeciwko West Hamowi nie należą do najłatwiejszych. Widziałem jak silni i skoncentrowani byliśmy w pierwszej połowie. Musisz być cierpliwy i agresywny w tym samym czasie, ponieważ zapraszają Cię do gry na ich połowie i dają grać piłką, ale kiedy ją stracisz mogą cię ukarać w każdej chwili, dobrze kontrują i wykorzystują stałe fragmenty gry.

– W pierwszej połowie nie pozwoliliśmy in nas kontrować. Kontrolowaliśmy mecz. Odważnie kontrowaliśmy i zamykaliśmy opcje gry, gdy oni chcieli robić to samo. Cieszy mnie nasz występ. Po pierwszych 15. minutach drugiej połowy mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Przy wyniku 1:0 gra jest ciężka do samego końca, ale czułem, że jesteśmy skupieni i silni by dowieść wynik. To najlepszy sposób by potem dobrze wejść w ważne mecze w Lidze Mistrzów.

Przełamanie Timo Wernera:

– Dalej musi strzelać i wykorzystywać okazję. Często jest zaangażowany w nasze bramki, nawet w ostatnim tygodniu podyktowano karnego po faulu na nim, a w meczu z Manchesterem City asystował przy golu. Nic nie pomoże mu bardziej niż strzelanie goli.

– Od początku meczu czułem, że jest głodny goli. Dobrze rozgrywał piłkę, schodził z nominalnej pozycji i przytrzymywał piłkę, a także dobrze wychodził do gry. Był często pod grą. Fajnie, że strzelił. Mógł zakończyć mecz z dwoma golami, ale potem zmęczenie i obniżona pewność siebie dały o sobie znać, ale zagrał dobrze.

Przygotowania do meczu z Realem Madryt:

– Wszystkie mecze są dla nas sprawdzianem. Jeśli wygrywamy teraz, chcemy to powtórzyć we wtorek, jeśli we wtorek się uda, chcemy zrobić to ponownie w sobotę. Tak podchodzimy do naszej drużyny i sportu na wysokim poziomie. Nie możesz męczyć głowy tym, co będzie kiedyś.

– Jestem zadowolony z tego, że co trzy dni prezentujemy taką samą jakość i poziom. Zawszę walczy cały zespół. Tego chcemy we wtorek. Skupić się i zagrać najlepiej jak możemy. To się nie zmieni.

Czerwona kartka Fabiana Balbueny:

– Puszczenie gry dalej było niebezpieczne. W TV wyglądało to gorzej niż na żywo. To nieoczywista sytuacja, sędzia uznał, że faul był niebezpieczny i lekkomyślny. Czerwona kartka nie była konieczna, ale zrozumiała. Sytuacja była na pograniczu czerwieni, ale może sędzia podjął dobrą decyzję.

Źródło: Chelsea FC

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW