Perez: Kluby mają podpisane wiążące kontrakty z European Super League
Perez: Kluby mają podpisane wiążące kontrakty z European Super League

Perez: Kluby mają podpisane wiążące kontrakty z European Super League

Florentino Perez, pomysłodawca European Super Leauge wypowiedział się na temat próby odejścia klubów cżłonkowskich z jej struktur. Zaznaczył on, że kluby podpisały umowy, przez co wciąż są częścią projektu.

Big six, które podjęło próbę odejścia od ESL już dwa dni po jej prezentacji mogą mieć problemy aby spełnić życzenie kibiców. Prezes Realu Madryt podkreśla, że kluby zobowiązały się do pozostania i nie mogą ot tak zrezygnować z członkostwa.

W trakcie wywiadu przytoczone zostały statystyki zebrane przez KPMG, które jasno sygnalizują kryzys finansowy w 6 najmocniejszych ligach na świecie. Pandemia, przez którą kibice nie mogą pojawić się na stadionach w poprzednim sezonie odcisnęła swoje piętno w 3 miesiące. Tylko w tym okresie 12 klubów członkowskich ESL straciło 650 milionów euro. Aktualny sezon, który jest rozgrywany w wyjątkowych warunkach przyniesie straty w okolicy 2 MILIARDÓW euro. Perez podał przykład Girondins Bordeaux, które jest zagrożone bankructwem. To dopiero pierwszy taki klub, jednak można przewidzieć, że to dopiero początek domina.

JP Morgan, które udzieliło pożyczki na blisko 5 miliardów euro w piątek wydało oświadczenie. Mówi ono, że firma źle przewidziała jak na ten projekt zareaguje środowisko piłkarskie. Dodali, że jest to lekcja, z której wyciągną wnioski w przyszłości. Perez zaznaczył jednak, że wciąż są częścią projektu.

UEFA grozi klubom, że te spotka kara za próbę stworzenia własnych rozgrywek. Na te słowa zareagował Perez, który uważa to za absurd. Podkreśla, że nie widział jeszcze takiej agresji płynącej ze strony organizacji. 

Perez- Już w styczniu prezydent UEFY wystosował groźby w stronę ESL. Chcieliśmy podjąć dialog, jednak nie otrzymaliśmy wystarczająco dużo czasu. Została zaplanowana i zorganizowana akcja, która miała na celu nam przeszkodzić. Jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego w piłce nożnej.

Zostaliśmy zmuszeni do skierowania sprawy do sądu. Ma ona na celu zmuszenie UEFY, lig krajowych jak i innych organizacji do zaprzestania jakichkolwiek akcji i komunikatów, które mają na celu zniszczenie projektu Superligi.

Moim zdaniem doszliśmy do momentu, w którym monopol UEFY zostanie przełamany. Federacja łamie zasady Unii Europejskiej, która mówi o legalnym zakładniu nowych rozgrywek. Bardzo mnie to martwi, to jest naprawdę poważna sprawa.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW