Tuchel: Azpilicueta reprezentuje tożsamość Chelsea
Tuchel: Azpilicueta reprezentuje tożsamość Chelsea

Tuchel: Azpilicueta reprezentuje tożsamość Chelsea

Od momentu przyjścia nowego trenera Cesar Azpilicueta jest zawodnikiem, od którego często rozpoczyna się układanie pierwszej jedenastki Chelsea. Niemiecki szkoleniowiec tłumaczy, dlaczego tak bardzo ceni sobie Hiszpana. 

– Azpi jest fantastyczny. Bardzo chcę mieć go na boisku, ponieważ jest świetnym kapitanem i sportowcem. Uważam, że jest wszystkim, co oznacza Chelsea – jest pokorny oraz waleczny, nieustannie myśli o wygrywaniu i robi wszystko, aby zawsze być w formie. Jest prawdziwym profesjonalistą. Zbyt ciężka praca czy zbyt duża odległość po prostu dla niego nie istnieją.

– Zagraliśmy z nim jako wahadłowym. To było dość ciężkie, ponieważ musiał wykonać kilka długich przebieżek. Było to dla niego nieco inne, ale zdecydowaliśmy,  że w „trójce” zagra Andreas, Toni i Thiago, ponieważ wiedzieliśmy, jak groźny potrafi być West Ham podczas stałych fragmentów gry i chcieliśmy mieć wyższych środkowych obrońców. Azpi jest otwarty na wszelkie nowe rozwiązania, jeżeli tylko widzi jego dobry powód. Był bardzo podekscytowany, że będzie bardziej zaangażowany w grę ofensywną. Miło to widzieć. Zarówno pozycja wahadłowego, jak i bocznego obrońcy świetnie mu pasuje i bardzo rzetelnie wypełnia swoje funkcje.

Nadchodzący mecz z Realem w Lidze Mistrzów będzie dla Chelsea wielkim wyzwaniem. Thomas Tuchel podkreśla, że mecze przeciwko takim drużynom jak Królewscy są dla każdego człowieka piłki spełnieniem marzeń z dzieciństwa. 

– Grając przeciwko Realowi Madryt, zadanie jest wyjątkowo trudne, ponieważ są drużyną z największym doświadczeniem w tych rozgrywkach. W tym momencie mają świetną passę – 16 meczów bez porażki albo coś w tym stylu. Będą więc bardzo pewni siebie i świadomi swoich umiejętności. Mam nadzieję, że pokażemy odważną i agresywną piłkę. Będziemy walczyć z nimi, dając z siebie wszystko i zobaczymy, kto po dwóch meczach wyjdzie zwycięsko z tych pojedynków. To duże wyzwanie, ale po jego przejściu będziemy mądrzejsi i lepsi, ponieważ będzie to dla nas ogromne doświadczenie.

– Kiedy jesteś małym chłopcem, marzysz o grze przeciwko Realowi Madryt. Teraz mamy takie spotkanie przed sobą, więc jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy w takiej sytuacji na takim poziomie.

Źródło: Chelsea Official Site

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW