Law: Chelsea zainteresowana Lewandowskim, Abraham na wylocie
Law: Chelsea zainteresowana Lewandowskim, Abraham na wylocie

Law: Chelsea zainteresowana Lewandowskim, Abraham na wylocie

Bardzo ważne wieści od Matta Lawa. Najlepiej poinformowany dziennikarz przedstawił plany Chelsea dotyczące pozycji napastnika.

Chelsea zamierza sprzedać Tammy’ego Abrahama – klub wysłucha w lecie ofert w okolicach 40 milionów funtów za swojego gracza. Odejść ma również Olivier Giroud, którego kontrakt dobiega końca wraz z końcem sezonu. Chelsea zamierza zrobić miejsce w składzie i budżecie płacowym na naprawdę wielkie nazwisko.

Pożegnanie się z Abrahamem i Giroud zwolni około 200 tysięcy funtów z budżetu płacowego. Dodatkowo klub planuje sprzedać kilka innych zawodników, by wzmocnić budżet na transfery. Chelsea liczy na zarobek: 40 mln za Abrahama, 25 mln za Tomoriego i 30 mln za Zoumę. Sprzedaż tej trójki da w sumie prawie 100 milionów funtów na nowego napastnika.

Matt Law dodaje również innych „zamrożonych” graczy, zapewne chodzi tutaj o takie nazwiska jak Bakayoko, Drinkwater czy Barkley, którzy są tylko na wypożyczeniach. Według obliczeń dziennikarza, klub będzie miał ponad 100 milionów funtów na kupno nowego napastnika.

Topowy snajper to cel numer 1. dla Tuchela i klubu. Temat powrócił po kolejnym słabym występie Wernera w Lidze Mistrzów. Kim się interesuje Chelsea?

Klub przede wszystkim celuje w pozyskanie Erlinga Haalanda lub Romelu Lukaku – to topowe cele Chelsea na lato. Londyńczycy są również zainteresowani Robertem Lewandowskim. Tuchel również rozważa pozyskanie Niklasa Sule z Bayernu Monachium.

Sytuację Abrahama monitoruje zaś West Ham i Leicester City. Chelsea liczy na zarobek rzędu 40 milionów funtów – taka kwota wydaje się adekwatna, gdy weźmiemy pod uwagę chociażby transfer Olliego Watkinsa do Aston Villi, który kosztował aż 30 milionów funtów, mimo że nigdy nie grał w Premier League.

Źródło: Telegraph/Matt Law

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW