Jak w przerwie Zidane próbował uratować spotkanie z Chelsea
Jak w przerwie Zidane próbował uratować spotkanie z Chelsea

Jak w przerwie Zidane próbował uratować spotkanie z Chelsea

Zidane w przerwie przeprowadził kilka zmian taktycznych, które pomogły Realowi choć na chwilę przejąć inicjatywę. 

Drużyna Los Blancos mogła na chwilę odetchnąć po bramce Karima Benzemy w 30 minucie spotkania. Cała pierwsza połowa była grana pod dyktando drużyny z niebieskiej części Londynu.

Druga połowa była jednak już bardziej wyrównana i zapewne fani obu zespołów drżeli o końcowy wynik spotkania. Mecz zakończył się jednak remisem, który nie do końca oddawał przebieg całego spotkania. To sympatycy Chelsea mogą czuć pewien niedosyt po fantastycznym meczu rozegranym przez ich drużynę.

Real wyszedł na drugą połowę w tej samej formacji 3-5-2. Casemiro miał za zadanie presowanie registy Chelsea Jorginho, aby zabić kreatywność drużyny. Jednak Real wychodząc do presingu tak wysoko pozostawił sporo miejsca Christianowi Pulisicowi, oraz Masonowi Mountowi, którzy bez problemu zabierali się z piłką po pole karne przeciwnika.

To Amerykański skrzydłowy strzelił otwierającą bramkę w tym spotkaniu. Dobiegł on do świetnej piłki zagranej za linię obrony rywali przez Antonio Rudigera. Potem pozostało tylko minąć bramkarza i umieścić piłkę w siatce.

Co zmienił Zidane w przerwie?

Zidane zlecił zawodnikom granie bliżej siebie i wymienianie mniejszej liczby ryzykownych podań. Większość podań w pierwszej połowie było przechwytywanych przez niezawodnego Kante. Następnie skrzydłowi Chelsea dostawali piłki na wolne pole i dręczyli drużynę Realu ciągłymi kontratakami.

Hiszpańska drużyna starała się spowolnić tempo gry, żeby zneutralizować niesamowitą szybkość w szeregach Chelsea. Luka Modrić został ustawiony niżej, co pomogło w rozegraniu od tyłu i utrzymaniu piłki. Poskutkowało to dużo nudniejszą drugą połową, w której oba zespoły nie wykreowały zbyt dużo szans.

Zidane podobno jest zadowolny z postawy drużyny w drugiej połowie. Uważa, że jeżeli w rewanżu zagrają z większą intensywnością to droga do finału jest otwarta.

Źródło: Goal.com

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW