Przedmeczowa konferencja Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja Thomasa Tuchela

Premier Leauge wkracza w decydującą fazę, do końca rozgrywek zostało już tylko 5 spotkań i każdy punkt jest na wagę złota. Zapraszam więc na konferencję przed meczem z Fulham.

Kontuzje

– Kovacic nie zagra, nie czuje się w pełni komfortowo. Rudiger również nie będzie dostępny, doznał urazu w ostatniej minucie spotkania z Realem Madryt.

Bardziej skupiasz się na rewanżu z Realem?

– Fulham to dobra szansa, żeby utrzymać przewagę w lidze i to tyle. Jest to spotkanie pomiędzy dwoma półfinałami. Jutro udowodnimy, że jesteśmy w stanie przenieść naszą energię na boisko.

Kontrakt Christensena

– Najlepiej by było, żeby przemawiał na boisku i grał tak jak gra. Cieszę się, że jest tutaj i on również się cieszy z tego powodu.

Czy ciężko jest odpowiednio zbalansować drużynę mając na horyzoncie rewanż z Realem?

– Absolutnie, to nie ulega wątpliwości. Nie jest łatwo zmienić nastawienie z jednych rozgrywek na drugie, ale kogo to interesuje? To moja praca i muszę znaleźć odpowiednie ułożenie i zmotywować odpowiednio drużynę.

Bezwzględny terminarz

– Jest to brutalne, we Francji graliśmy podobną liczbę spotkań, ale tutaj intensywność jest zupełnie na innym poziomie. Powoduje to, że śpisz na jednej nodze, nie ma czasu na oddech, nie możesz usiąść i się odprężyć, to dobra rzecz.

Przyszłość Rubena Loftusa Cheeka

– Nie podjąłem jeszcze decyzji, byłem jego fanem, gdy był młodszy, przypominał mi Ballacka, a i były plotki łączące go z przenosinami do Niemiec. Wszyscy są świadomi jego talentu, nie wiem czemu pewne rzeczy nie poszły po jego myśli, ale teraz sobie dobrze radzi. Nie jestem typem człowieka, który ocenia piłkarzy w telewizji, kocham pracować z nimi na żywo i wtedy wydawać werdykty.

Niemoc strzelecka Wernera

– Czy życzymy sobie więcej goli? Tak. Czy on chce zdobywać więcej bramek? Tak. Uważam, że Timo powinien kroczyć cały czas z podniesioną głową, ponieważ może ufać swojemu instynktowi strzeleckiemu i może skupiać się na strzelaniu bramek. Cały czas to robi i tak powinno być dalej.

Bojkot social media

– Zawsze jest dobrze wysłać mocne sygnały, sygnały do których my możemy się dołączyć i działać jako jedność. Nigdy nie będzie za dużo takich akcji.

Billy Gilmour

– Gilmour może wystąpić jutro, ale jeszcze nie podjąłem decyzji. Kante czuje się dobrze, Jorginho również, obydwaj dobrze wyglądają na treningach. Tęsknimy bardzo za Kovaciciem. Wszystko się może zdarzyć, ale Billy na pewno będzie w szerokim składzie.

Źródło: football.london

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW