Wnioski po meczu z Realem
Wnioski po meczu z Realem

Wnioski po meczu z Realem

Kurz opadł, pora na wnioski z jednego z najważniejszych meczów tego sezonu dla Chelsea – wyjazdowe spotkanie z Realem w półfinale Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się remisem 1:1, ale niedosyt pozostał.

  1. Kiedy mowa o niedosycie to mam na myśli głównie sytuacje Wernera po zgraniu piłki głową przez Pulisica. Nie wiem ile musi wody upłynąć w Tamizie, żeby Werner zaczął strzelać z takich sytuacji za każdym razem. Dramatyczny występ Niemca, najgorszy na boisku i sam sobie kopie grób u kibiców Chelsea, ponieważ taka gra dodaje kolejnych argumentów za tym, aby go wystawić na listę transferową (pytanie czy znajdzie się chętny).
  2. Świetni za to byli pozostali zawodnicy w drużynie Tuchela. Wszyscy – za wyjątkiem Wernera – zagrali świetne spotkanie i zdecydowanie zdominowali Real na ich terenie. Nie daliśmy wytchnienia królewskim i tylko nasza słaba skuteczność trzyma Real przy życiu jeżeli chodzi o ten dwumecz. Jeden z najlepszych, jak nie najlepszy mecz Chelsea w tym sezonie.
  3. Martwiłem się o środek pola, ale N’Golo Kante zadbał o to, abym obaw nie miał już żadnych. Wybił z głowy zawodnikom Królewskich grę w piłkę. Był wszędzie i mam wrażenie, że przeciwnicy do tej pory oglądają się za siebie czy nie ma tam obok nich Kante. Zdecydowany zawodnik meczu.
  4. Cudowny występ miał też Thiago Silva i jego partnerzy z bloku defensywnego. Byli spokojni i cierpliwi w rozegraniu piłki. Biła od nich wszystkich pewność siebie co bardzo mi się podobało. Jedynym zawodnikiem stanowiącym zagrożenie na naszą bramkę był genialny Benzema, aczkolwiek ono było i tak znikome.
  5. Pulisic zdrowy może dokonywać wielkich rzeczy w niebieskiej koszulce. Do pary z Masonem Mountem nękali obronę Realu. Bramka zdobyta przez Amerykanina była wybitnej urody gdzie zabawił się z byłym bramkarzem Chelsea. Mógł mieć dodatkowo asystę, ale każdy wie co się wtedy stało.
  6. Taki wynik przybliża niewątpliwie Chelsea do awansu do finału LM. Po tym pierwszym meczu jak najbardziej zasługujemy na występ w Stambule, jednak żeby tam się dostać drugi mecz musimy rozegrać równie wspaniale. Wszystko w rękach Chelsea, więc jeżeli tam nie zagramy to będzie to tylko i wyłącznie na własne życzenie.

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW