Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Pomeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Chelsea wygrała wczoraj z Fulham – czas na pomeczowe wypowiedzi menedżera The Blues.

– To był perfekcyjny mecz, jestem absolutnie szczęśliwy, a drużyna musi wiedzieć, że wykonali kawał dobrej roboty. To wielka wygrana, teraz możemy podejść do kolejnego spotkania z uniesioną głową. Możemy skupić się wyłącznie na środowej potyczce.

Kai Havertz

– Nadal może się bardzo poprawić, jednak jestem z niego zadowolony. Był dla nas decydujący, wspólnie z Timo Wernerem tworzyli nasz atak, a razem z Ziyechem i Masonem czwórkę ofensywną. Byli mocno zaangażowani w tworzenie sytuacji, byli także niebezpieczni dla rywala.

– Ten mecz był również potwierdzeniem tego, że piłkarze chcą po prostu dawać z siebie wszystko. Kai nie grał dzisiaj z myślą, że powinien zagrać więcej z Realem, a dzisiejszy mecz jest spotkaniem drugiej kategorii. Tak absolutnie nie było. Otrzymał swoją szansę i pokazał wszystko co najlepsze. Potrzebujemy zaangażowanych w stu procentach piłkarzy, co oznacza że każda szansa, którą otrzymasz, musi być przez ciebie wykorzystana w stu procentach. Niezależnie od tego czy dostajesz 90 minut, czy zaledwie kwadrans. Musisz pokazać jak najwięcej i sprawdzić, aby menedżer miał ból głowy przy ustalaniu składu na kolejne spotkanie. Dlatego Kai zasługuje ode mnie na najwyższy szacunek.

Pozostałe mecze sezonu

– Myślę, że nie mamy niczego do stracenia, jesteśmy w trakcie wyścigu, nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. To jednak było dla nas ważne zwycięstwo. Musimy podejść jednak do kolejnych spotkań z czystym umysłem. Przed nami trudny terminarz, a jeszcze niczego nie osiągnęliśmy. Pracujemy ciężko i stąpamy twardo po ziemi, starając się osiągnąć jak najwięcej.

Mason Mount

– Ma wszystko, aby być kompletnym piłkarzem – jest mentalnie gotowy, świetny fizycznie, posiada talent i charakter. Doskonale radzi sobie w grze obiema stopami i jest po prostu świetnym gościem. Czuję, że każdego dnia uczy się czegoś nowego, zdobywa nowe doświadczenie. Jest piłkarzem, który regeneruje się bardzo szybko, potrafi dobrze wykorzystywać swoją fizyczność, w pełni zaadaptował się do warunków Premier League. Jest pewny siebie i zmierza w dobrym kierunku.

– To zaszczyt posiadać takiego piłkarza. To coś niesamowitego, że mogę prowadzić takiego piłkarza i go wspierać. On całkowicie potrafi się odciąć zarówno od słów pochwał jak i krytyki, a to może nawet ważniejsza kwestia. Wygląda na gościa, który po prostu kocha futbol i chce dawać z siebie wszystko w każdym momencie, a najważniejsze jest po prostu zwycięstwo.

– To była moja decyzja, gdy schodził z murawy. Nie było obawy o jego zdrowie, widziałem po prostu, że upadł bardzo mocno, poza tym chciałem go zdjąć, aby dać mu odpocząć. Myślę, że powinno być wszystko OK w środę.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Żołnierz jednoosobowej armii Tammy'ego Abrahama! W życiu ważne są tylko chwile oraz bramki ulubionych piłkarzy. Pewne są tylko trzy rzeczy - śmierć, podatki, moje newsy na tym portalu.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW