Wnioski po meczu z Fulham
Wnioski po meczu z Fulham

Wnioski po meczu z Fulham

Można śmiało stwierdzić, że Chelsea małym nakładem sił zrobiła to co zrobić miała – wygrana z Fulham i czyste konto na swoim obiekcie. Zapraszam na wnioski z tego spotkania.

  1. Pierwsza rzecz jaka cieszy to brak urazów. Miejmy nadzieje, że Mason Mount nie odczuje nic mocniejszego po upadku na plecy. Drużyna mogła odpocząć przed meczem z Realem, który będzie do tej pory najważniejszym meczem tego sezonu. Odpoczywali Jorginho, Kante, Azpilicueta, Pulisic więc można się całej czwórki spodziewać w środę na boisku.
  2. Piękny mecz zagrał znowu Mason Mount, był bezbłędny i zachowywał się jak dyrygent. Każda akcja przechodziła przez niego i to on decydował o tym kiedy przyspieszyć, a kiedy odpocząć. Zawodnik meczu do spółki z kolegą z jego rocznika, o którym napiszę za chwilę.
  3. Tak, chodzi o Kaia Havertza. Również świetny mecz rozegrał największy niemiecki talent na tę chwilę. Dwie bramki, pozycja fałszywej dziewiątki i widać, że im dalej w sezon tym lepiej czuje się Kai na Stamford Bridge. Miejmy nadzieje, że jego forma eksploduje w najbliższych miesiącach.
  4. Słaby mecz Wernera, ale jednak dał podanie do Havertza, które było genialne. Ciężko cieszyć się grą Niemca gdy widzimy jak nieporadny jest pod bramką rywala. Asysta zawsze na plus, jednak powinien wpisać się również na listę strzelców.
  5. W końcu Panie Trenerze! Billy Gilmour w pierwszym składzie i co? I wygraliśmy z Fulham, więc jednak można zaufać wychowankowi. Billy był cały mecz pod grą, aktywny w rozegraniu. Nie był to świetny mecz Szkota, ale na pewno poprawny. Oby dostawał więcej szans, bo od przyszłego sezonu mógłby być naszym podstawowym zawodnikiem i zagrać ponad 2 tysiące minut w Premier League.
  6. Obrona Tuchela, która zachowuje czyste konto brzmi tak naturalnie, że nikogo to nie rusza. Christensen, Silva, Zouma, Mendy – oni grają ze sobą tak jakby robili to kilkanaście lat. Niesamowite jest scalenie defensywy i śmiało można celować w dwa trofea w tym sezonie. Wczoraj był to kolejny wielki mecz naszych obrońców.

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW