Champions League: Chelsea vs Real Madryt – zapowiedź spotkania
Champions League: Chelsea vs Real Madryt – zapowiedź spotkania

Champions League: Chelsea vs Real Madryt – zapowiedź spotkania

Pierwsze półfinałowe starcie między tymi zespołami zakończyło się remisem 1:1. Awans do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych pozostaje otwarty. Czy Londyńczykom uda zameldować się w finale?

Pomiędzy półfinałowymi zmaganiami Chelsea pokonała Fulham 2:0 (dwie bramki Havertza). Znaczy to tyle, że jeśli chodzi o walkę o top 4 to wszystko w rękach podopiecznych Tuchela, a do końca ligi pozostały 4 spotkania.

  • Chelsea po raz pierwszy będzie gościć Real Madryt na własnym obiekcie.
  • Za każdym razem, gdy The Blues nie odnieśli porażki w pierwszym spotkaniu, awansowali do kolejnego etapu rozgrywek (7 przypadków).

Jeśli chodzi o półfinał Ligi Mistrzów, to w pierwszym meczu rozgrywanym na Estadio Alfredo Di Stefano padł remis 1:1. Po tym starciu kibice The Blues mogą odczuwać niedosyt ze względu na pokaźną ilość zmarnowanych okazji na zdobycie gola oraz wyjazd z Madrytu ze sporą zaliczką przed drugim spotkaniem. Jedynym nieobecnym w ekipie Londyńczyków będzie Kovacić.

A Królewscy…

Królewscy zwyciężyli swoje starcie z Osasuną. Można więc przypuszczać, że zawodnicy Realu udadzą się w dobrych nastrojach na Stamford Bridge. Co więcej do składu Królewskich powraca Ramos oraz Valverde. Nie zobaczymy natomiast Carvajala i Varane’a

 

  • Pierwszy mecz Hazarda na Stamford Bridge od momentu transferu
  • Real ma szansę poprawić swój rekord i po raz 17 awansować do finału Ligi Mistrzów
  • Zidane może dołączyć do grona szkoleniowców, którzy awansowali do finału Champions League cztery razy

Historia zatacza koło

W 2012 jak i w obecnej kampanii Chelsea wyeliminowała z turnieju portugalski zespół. W 2012 była to Benfica, obecnie Porto. W meczu z Portugalskimi Smokami ciężko nie było doszukiwać się wspólnych elementów przy bramce Chillwela. Podobną w zwycięskiej kampanii Ligi Mistrzów upolował Torres przeciw Barcelonie. Wtedy, jak i teraz Chelsea zmieniła szkoleniowca w trakcie sezonu. No i oczywiście Hiszpańskie mocarstwo w półfinale. Pytanie, czy zawodnikom The Blues uda powtórzyć się sukces z 2012 roku.

Jeśli chodzi o jutrzejsze starcie to sam podchodzę do tego pesymistycznie. Choć mamy tu wiele wspólnych punktów związanych z przeszłością oraz sam fakt że The Blues umieją postawić się każdemu, to stare piłkarskie porzekadło spędza mi sen z powiek. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a tych kilka było w pierwszej części półfinałowego starcia. Myślę, że sam mecz będzie wyrównany, a rozstrzygnięcie przyniesie dopiero dogrywka.

Pierwszy gwizdek o 21:00


 

O autorze

Avatar

Chelsea, FPL, TFT, LPG i inne twitter.com/_jakuub

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW