Konferencja przed meczem z Realem Madryt!
Konferencja przed meczem z Realem Madryt!

Konferencja przed meczem z Realem Madryt!

Już jutro Chelsea zawalczy z Realem Madryt o finał Ligi Mistrzów. Zapraszam na konferencję Thomasa Tuchela.

Wiadomość dla żeńskiej drużyny za dojście do finału?

– Bardzo się cieszymy, że tam dotarły i wierzymy, że dokończą swoją pracę i wygrają.

Morale przed rewanżem

– Czujemy się silni, odpoczęliśmy przez te trzy dni, najważniejsze będzie utrzymać intensywność przez całe spotkanie. To półfinał, czujemy presję, musimy wejść na pełnych obrotach bo inaczej będzie po nas.

Kontuzja i Pulisic grający z numerem Hazarda

– Ludzie zawsze będą Cie porównywać, teraz Pulisic ma dobrą pozycję. Kovavic nie znajduje się w składzie, Rudiger będzie grał w masce, wszyscy inni trenują normalnie.

Przemyślenia nt. Realu

– Nie wiem czy znowu zagrają wahadłowymi, może przejdą na formację 4-3-3. Lecz nie gram przeciwko formacji, gram przeciwko drużynie. Czy jesteśmy wystarczająco odważni?

Timo Werner

– Wiem, że Werner chce zdobywać więcej goli, musimy jednak zaakceptować, że napastnik czasem się myli, to część gry. Mamy dodatkową sesję treningową dzisiaj, wszystko zależy od tego jak się gracze zaprezentują. Każdy musi ponosić odpowiedzialność za zdobywanie bramek. Może to przyjdzie z czasem. Jestem spokojny o swoich piłkarzy, bez względu na to, kto jutro będzie w podstawowej 11.

Powrót Ramosa i wnioski po pierwszym meczu

– Najważniejszą lekcję jest to, że możemy wierzyć w swoje możliwości i zasługujemy na bycie w pół finale. To, że Ramos zagra dla nich znaczy wiele. Dla nas to znaczy tyle co nic, musimy grać swoje.

Nowy kontrakt

– Nie, to nie czas na takie rozmowy, nie w tej chwili.

Więcej o rewanżu

– Najważniejsze jest zapomnieć o wyniku z pierwszego spotkania. Nie znam lepszego sposobu na przygotowanie się do meczu niż po prostu wyjście na murawę i zagranie najlepiej jak się da. Chelsea to klub, który musi wygrywać.

N’Golo Kante

– Z tym gościem jesteś w stanie wygrywać trofea, dlatego bardzo się cieszymy, że tutaj jest. Marzyłem i walczyłem o tego zawodnika w każdym klubie w jakim grałem, a teraz jest moim graczem. Jutro będzie kluczowy.

– Jest raczej cichy, ale dużo się uśmiecha. Cieszę się, że gracze tacy jak on istnieją.

Liga Mistrzów jak Święty Graal?

– Nigdy nie uważałem, że LM jest dla nas jak Święty Graal, ale czuję, że ten klub musi wygrywać. Jesteśmy konkurencyjni i podchodzimy poważnie do każdego spotkania. Uważam, że każde zwycięstwo jest ważne, a w Chelsea musisz wygrywać każdą grę.

Jakieś zmiany na jutro?

Czy Zidane jest z Tobą? Chciałbym Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale niestety nie dostaniesz żadnej podpowiedzi. Mam parę pomysłów, ale za długo jestem trenerem i wiem, że na ostatnim treningu wszystko może się zdarzyć.

Teraz głos oddajemy Christensenowi.

Jutrzejszy mecz będzie najważniejszym w Twojej karierze?

– Prawdopodobnie tak, ale nie tylko dla mnie, ale i dla całego klubu. Nie czuję presji, musimy zrobić to, co zawsze robimy.

Pierwszy mecz Hazarda na Stamford Bridge od jego transferu

– Każdy w tym klubie wypowiada się na jego temat w ciepłych słowach. Wszyscy wiemy jaką ma jakość i co zrobił dla tego klubu.

Przemyślenia nt. jutrzejszego meczu.

– Będzie trudno po prostu wyjść i zagrać. Wiemy ile taki mecz znaczy dla naszego klubu i zrobimy wszystko, żeby wygrać, tak jak staraliśmy się w pierwszym meczu.

Potencjalne dziedzictwo jeżeli wygracie Ligę Mistrzów

– Nie myślimy o tym teraz. Oczywiście, że chcemy to wygrać. Zanim tutaj przyszedłem to Chelsea wygrała już LM. Chce być również częścią historii tego klubu.

Thiago Silva

– Wnosi wiele doświadczenie i spokoju. Trzymamy się jako drużyna i chcemy być pewni w każdym meczu.

Rola Jorginho za Tuchela

– Kiedy nie mamy piłki, chcemy być drużyną, przeciwko której będzie się grało tragicznie. Kiedy mamy piłkę, Jorginho jest najlepszym piłkarzem jakiego możesz mieć.

Hazard

– Jest piłkarzem, który zawsze wnosi radość na boisko. Był w klubie strasznie długo, widziałem jak przychodził, dorastał i odchodził z klubu.

Poprawa formacji defensywnej za Tuchela

– Nie wiem, co jest głównym powodem tej zmiany. Z każdą grą gramy lepiej, nie tylko jako defensywa, ale jako całą drużyna. Każdy wiem nad czym ma pracować.

Czy myślałeś, że staniesz przed taką szansą gdy podpisywałeś kontrakt z Chelsea?

– Miałem wtedy 16 lat, wiedziałem, że przede mną jeszcze długa droga. Walczyliśmy o to od dłuższego czasu, teraz jesteśmy naprawdę blisko, mamy odpowiedni balans pomiędzy młodością, a doświadczeniem.

Uczysz się na błędach?

– Zawszę to robię, rozwijam się na nich, a teraz gramy mecz o wielką stawkę.

Źródło: fotball.london

 

 

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW