Ajax otwarty na sprzedaż Tagliafico
Ajax otwarty na sprzedaż Tagliafico

Ajax otwarty na sprzedaż Tagliafico

Dyrektor sportowy Ajaksu, Marc Overmars przyznał, że Nicolas Tagliafico i David Neres będą mogli opuścić klub podczas letniego okna transferowego. Tagliafico był niejednokrotnie łączony z przenosinami do Chelsea.

Ajax posiada jedną z najlepszych akademii na świecie. W ciągu ostatnich lat ‚wyprodukowali’ i sprzedali Donny’ego van de Beeka, Matthijsa de Ligta czy Frankiego de Jonga. Z perspektywy czasu tylko dwóch z nich odnalazło się w nowych drużynach.

Tagliafico był łączony z przenosinami do Premier League, a o podpis Argentyńczyka zabiegały Leeds, Manchester City i Chelsea. Raporty mówią, że o niepowodzeniu tej transakcji przeważyła pandemia COVID-19. Jednak te same źródła twierdzą, że tego lata 28-letni defensor może być dostępny za 17.5mln funtów.

Według Overmarsa transfer Tagliafico, a także Neresa są możliwe, obaj piłkarze mieliby być zainteresowani szukaniem nowych wyzwań:

– Odejście Nicolasa i Davida nie jest nielogiczne. Neres jest w klubie od 2017, ma 24 lata i chce się rozwijać. To samo mogę powiedzieć o Tagliafico, który jest tutaj 3,5 roku, a latem bieżącego roku skończy 29 lat. To nie sekret, że są otwarci na przenosiny. Jak powszechnie wiadomo transfery ‚z klubu’ stanowią znaczną część naszych przychodów.

Źródło: Express

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW