Tuchel: Mieliśmy szczęście
Tuchel: Mieliśmy szczęście

Tuchel: Mieliśmy szczęście

Po niezwykle istotnym zwycięstwie Chelsea nad Manchesterem City głos zabrał szkoleniowiec The Blues – Thomas Tuchel. Niemiec podzielił się z dziennikarzami swoimi refleksjami dotyczącymi meczu z drużyną Pepa Guardioli.

Mogliście przegrywać 2:0 po pierwszej połowie. Co było potrzebne, aby powrócić do meczu i co pan powiedział do swoich zawodników w szatni?

– Myślę, że mieliśmy szczęście. Powrót i pozostanie w meczu nie było ogromnym wyzwaniem, ponieważ mieliśmy fart, że nie przegrywaliśmy 2:0. To nie był problem taktyczny, nie było dramatu w pierwszej połowie. Mieliśmy sytuację z Andreasem Christensenem, kiedy to poślizgnął się i niestety został lekko kontuzjowany, przez to straciliśmy gola. Niestety takie rzeczy mogą się zdarzyć, choć nie powinny.

– Nagle straciliśmy jednego zawodnika przez co pogubiliśmy się trochę w strukturach. Bardzo się cieszę, że Mendy utrzymała nas w grze. Czy mogliśmy przegrać mecz w ciągu tych czterech minut? Tak. Czy zasłużyliśmy na to? Nie. Dla mnie do przerwy był czysty remis 0:0.

– Ten mecz to były piłkarskie szachy. Cóż, miałem wrażenie, że byliśmy trochę zmęczeni, trochę powolni w podejmowaniu decyzji i trochę zbyt pochopni niektórych decyzjach. Rzuciliśmy się do ataku i straciliśmy piłkę, ale to nie był wielkim problemem. W przerwie meczu powiedzieliśmy sobie: „Grajmy tak, jakby było 0:0, nie traćmy teraz głowy z powodu ostatnich trzech minut, potraktujmy to jak 0:0 i jedziemy dalej”.

– Zaczęli napierać i próbowali grać odważnie, aby mieć więcej posiadania na swojej połowie. Dynamika meczu zmieniła się całkowicie wraz z golem. Czułem to, rosło tempo oraz pewność siebie, a my dodawaliśmy coraz więcej jakości i presji. W żadnym momencie nie przestawaliśmy atakować, jestem bardzo świadomy i nigdy nie zaprzeczę, że w każdym meczu piłkarskim potrzeba trochę szczęścia, a my mieliśmy go więcej w drugiej połowie. To ogromne zwycięstwo i fantastyczny występ zespołu w drugiej odsłonie. Po wielkim zwycięstwie z Realem Madryt rozegraliśmy kolejny wielki mecz wyjazdowy, który na pewno ma wpływ psychiczny na zespół. To była świetna reakcja ze strony chłopców.

Znaczący wynik przed finałem Ligi Mistrzów?

– Tak, najlepiej jest notować dobre wyniki, które prowadzą cię do kolejnych dobrych wyników. Chłopaki w szatni są bardzo zmęczeni. Każdy, kto był na boisku, dał z siebie wszystko. Właśnie to trzeba poczuć –  silną więź i jej wzmocnienie. Do tego doświadczenia, tego zwycięstwa, tych wielkich meczów trzeba trochę szczęścia. Tak jak powiedziałem wcześniej, nie ma się czego wstydzić.

– Zawodnicy robią wszystko, co w ich mocy, aby to właśnie nam sprzyjało szczęście. Łapiemy rozpęd, zaliczamy kolejną dużą wygraną, która w zdrowy sposób zwiększa naszą pewność siebie. Wszyscy wiedzą, że musimy ponownie wejść na najwyższe obroty w środę.

Przeciwko wam podyktowano jeden rzut karny, ale czy Kurt Zouma miał szczęście, że sędzia nie wskazał na jedenasty metr w drugiej połowie?

– Widziałem to tylko na żywo i obawiałem się, że sędzia może dać City tego karnego. To sytuacja 50 na 50. Jeśli odgwizdałby to na żywo, to okej – jego interpretacja, może nie warto by było konsultować się z wozem VAR. Sytuacja była dosyć trudna. Oczywiście to my czuliśmy, że wszystko było całkowicie przeciwko nam, ponieważ byliśmy z jednym człowiekiem mniej z powodu kontuzji i nie mieliśmy czasu na zmianę. Nagle cała ta gra może wymknąć się ci przez palce.

– Co do drugiego karnego to go nie widziałem, ale usłyszałem, że Raheem Sterling miał szczęście, że w ogóle znajdował się na boisku, ponieważ brutalnie sfaulował Timo Wernera w pierwszej połowie. W meczu potrzebujesz różnych rzeczy, ale nie jestem tutaj, żeby o tym mówić. Nie mam powodu mówić źle o sędziach, oni też dają z siebie wszystko. Mogę przyznać jedynie, że potrzebujesz odrobiny szczęścia, także przy decyzjach sędziowskich takich jak spalone, czy ta. To się nigdy nie zmieni.


Źródło: Football.London

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW