Lazio kolejnym pretendentem do pozyskania Giroud
Lazio kolejnym pretendentem do pozyskania Giroud

Lazio kolejnym pretendentem do pozyskania Giroud

Olivier Giroud coraz częściej wymieniany jest w gronie piłkarzy, którzy w nadchodzącym okienku transferowym opuszczą Stamford Bridge. Nie jest to zaskakujące, gdyż wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt napastnika z Chelsea. Na rynku pojawił się kolejny kandydat, który wyraża chęć pozyskania 34-letniego Francuza.

W ostatnim czasie reprezentujący barwy Lazio Joaquin Correa zaliczył pasmo obiecujących spotkań, które świadczyły o powrocie do formy Argentyńczyka. Pomimo to na przestrzeni całego sezonu pokazywał dużą niestabilność w swoich występach, co miało doprowadzić włodarzy klubu z błękitnej części Wiecznego Miasta do rozpoczęcia poszukiwań konkurencji dla 26-latka.

Choć francuski napastnik The Blues powoli zbliża się do końca swojej kariery w najlepszych ligach Europy, niejednokrotnie udowadniał, że, wchodząc z ławki, potrafi wnieść wiele dobrego do gry swojej drużyny. Pomimo skromnego dorobku bramkowego, Giroud wciąż sieje postrach w szeregach defensywnych rywali. Oddaje bowiem 1.25 celnych strzałów na mecz. Rezerwowi napastnicy Lazio nie mogą pochwalić się takimi wynikami. Reprezentant Kosowa, Vedat Muriqi uderza celnie na bramkę przeciwnika średnio 1.10 razy na mecz, a Ekwadorczyk Felipe Caicedo jeszcze rzadziej (0.84 na mecz).

Giroud wydaje się więc być odpowiednim człowiekiem, który mógłby wesprzeć linię ataku Lazio. Jednocześnie pomimo wieku mógłby odświeżyć swoją karierę, grając w nieco słabszej niż Premier League lidze włoskiej.

Źródło: Thelaziali

O autorze

Paweł Gruchalski

Fan The Office i filmografii Jordana Peele'a. Zaczynam pisać newsy, dużo podróżuję i interesuję się lingwistyką.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW