Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela
Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Przedmeczowa konferencja prasowa Thomasa Tuchela

Już jutro Chelsea zmierzy się z Arsenalem w ramach 36. kolejki Premier League – czas na przedmeczowe wypowiedzi menedżera.

– Mamy oko na naszych zawodników, również pod względem tego jak mocno pracują. Mamy odpowiednie statystyki dotyczące ich przeciążenia oraz potrzeby odpoczynku, na tej podstawie decydujemy o odpoczynku. Wszyscy, którzy nie będą przemęczeni, będą do dyspozycji. Nie chodzi bowiem tylko o jeden mecz, ale o całą końcówkę sezonu.

Gdzie powinien zostać rozegrany finał Ligi Mistrzów?

– Nie mam preferencji, otrzymamy informację, gdy decyzja zostanie podjęta i zaadaptujemy się do niej.

Frank Lampard 

– Frank doskonale poradził sobie w fazie grupowej Ligi Mistrzów, wygrał także wszystkie mecze FA Cup. To on stworzył fundamenty pod nasze awanse do finałów i nie boję się mówić o tym głośno. Czułem to od pierwszego dnia, wiem doskonale jak wiele Frank zrobił tu jako piłkarz i jak wiele zrobił jako trener. Przejęliśmy klub w trakcie sezonu i wiele roboty było już wykonane.

– Otrzymałem od niego wiadomość kilka dni po przybyciu do Chelsea.

– Frank jest uosobieniem wszystkiego, co myślisz o Chelsea.

Mikel Arteta

– Wiem przez co on przechodzi, to najgorsze uczucie dla każdego trenera – niezależnie od poziomu rozgrywkowego. Nie zmienia się jednak nasze myślenie, skupiamy się wyłącznie na sobie. Nie zamierzam komentować sytuacji Arsenalu, nic nie zaskoczy mnie w tej lidze, tutaj można przegrać z każdym. Wiedziałem jednak na co się piszę – to najtrudniejsze rozgrywki w Europie, a Arsenal to jeden z największych klubów w tej lidze. Przygotowujemy się na mecz na najwyższym poziomie.

Kontuzje

– Kovacic nie jest gotowy na jutrzejszy mecz, staramy się, aby dał radę wrócić na spotkanie z Leicester. Christensen? Jest lepiej niż myśleliśmy, mamy nadzieję że także wróci na jeden z dwóch spotkań z Lisami. To będzie trudne, jednak myślę że on nie zakończył jeszcze sezonu.

– Billy Gilmour wszedł do gry, ponieważ gramy systemem z dwiema szóstkami. Do tej pory rotowaliśmy między N’Golo, Jorginho oraz Kovą, jednak jeden z nich doznał urazu, wobec czego to była szansa dla Billy’ego.

– Brak Kovy to dla nas duża strata, ponieważ posiada on niewiarygodne umiejętności gry piłką, jest unikalnym piłkarzem i wojownikiem. Ma także ogromne doświadczenie i doskonale czuje się w grze zarówno z Jorginho jak i N’Golo. To wielka strata i nie mogę doczekać się, aż wróci do treningów. Mam nadzieję, że już po meczu z Arsenalem zobaczymy go na treningach.

– Andreas był dla nas niezwykle ważny w ostatnich spotkaniach, brakowało nam go w meczu z Porto, a teraz ma problemy ze ścięgnem. Jest dla nas niezbędny w grze trójką stoperów, może grać na każdej z trzech pozycji. Jest bardzo spokojny, jednak bardzo trudno przejść go w bezpośrednim pojedynku. Doskonale korzysta ze swojego ciała w pojedynkach indywidualnych i jest bardzo dobry w grze piłką. Ulżyło nam nieco, gdy dowiedzieliśmy, że nie było tak źle jak przewidywaliśmy.

Najważniejsze tygodnie w karierze?

– Na pewno będą bardzo ekscytujące. Nie jestem jednak przekonany, czy to najważniejsze tygodnie. Jak każdy menedżer miałem wzloty i upadki. To bardzo napięty terminarz, będzie to dla nas fantastyczne doświadczenie, mamy o co walczyć. Przed nami kilka celów do osiągnięcia, chcemy zakończyć sezon w najlepszym możliwym stylu.

Czy przekroczyłeś oczekiwania?

– Być może nie oczekiwali takich wyników, jednak nie mówili również, że to niemożliwe. Dokonali zmian, ponieważ czuli, że takowe są potrzebne, zawsze jednak była świadomość tego, że w klubie jest mnóstwo jakości i mentalności. Potrzebowaliśmy nieco szczęścia przy budowaniu takiej serii, jednak ostatecznie się udało. Jesteśmy w trakcie wyścigu o czwórkę oraz w dwóch finałach. Nikt nie oczekiwał tego, abyśmy byli w finałach, jednakże nie zostało powiedziane także to, że nie muszę skupiać się na pucharach. Kiedy grasz w Chelsea, musisz walczyć o wszystko co możliwe. Chcemy wygrywać jak najwięcej spotkań. Zaakceptowaliśmy to w pierwszych minutach rozmów z klubem. Warto jednak pamiętać, że na ten moment niczego nie wygraliśmy i na pewno nie pomagają nam takie rozmowy. Musimy rozegrać swoje finały i skończyć w czwórce.

Poprawa gry w defensywie

– Pracujemy mocno nad tym aspektem, wykorzystujemy nagrania wideo. Czasami jednak wystarczy pięć minut, aby wytłumaczyć pewne detale oraz momenty, które musimy poprawić. Wykonujemy dużo pracy z nagraniami wideo. Bronimy bardzo kompaktowo, solidarnie jako drużyna. To efekt wysiłku całej drużyny, możemy pozwolić sobie na błędy, ponieważ zawsze partner z drużyny będzie cię asekurował. Piłka nożna to bardzo zaawansowana dyscyplina, wobec czego nasze treningi skupiają się na wypracowaniu pewnych schematów w ofensywie oraz defensywie.

Edouard Mendy

– Nie jestem w stanie docenić go wystarczająco mocno słowami, jest po prostu fantastyczny. Przybył do klubu i po raz pierwszy zetknął się z musem gry co trzy dni, a mimo to jego poziom koncentracji jest niewiarygodny. Cieszy nas dobra seria Edou, to bardzo przyjacielska i szczera persona. Jest bardzo spokojny, co pomaga innym na murawie. Bez dobrego bramkarza nie możesz wygrywać meczów.

– Cała nasza trójka bramkarzy to świetni ludzie, doskonałe przykłady dla innych i po prostu wielcy profesjonaliści.

Timo Werner

– Nie byłem sfrustrowany spalonymi Timo Wernera, on będzie się poprawiał i wyciągnie wnioski z tych sytuacji. Być może nie powinien aż tak ryzykować, być może powinien wyczekiwać dłużej. To na pewno coś, co może znacznie poprawić. Nie zapominaj jednak, że ten gość dał nam kolejną asystę. Jest bardzo zaangażowany w nasze bramki, a nadal może się poprawiać.

Źródło: Football London

O autorze

Michal Malolepszy

Jestem niepoprawnym marzycielem, uwielbiam być kreatywny. Lubię lubić. Czym interesuję się poza piłką? Kocham pochłaniać kulturę - książka, film czy nawet muzyka.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW