Ian Wright typuje zwycięzcę finału Ligi Mistrzów
Ian Wright typuje zwycięzcę finału Ligi Mistrzów

Ian Wright typuje zwycięzcę finału Ligi Mistrzów

Rywalizujące na co dzień w Premier League kluby zmierzą się ze sobą 29 maja. Miejsce finału nie jest jeszcze do końca znane. Początkowo miał to być Stambuł, jednak przez panującą tam sytuacją z koronawirusem, prowadzone są rozmowy na temat rozegrania finału na Wembley.

W tym sezonie Pep Guardiola mierzył się dwukrotnie z Thomasem Tuchelem i dwa razy musiał uznać wyższość Niemca. The Blues wyeliminowali Manchester City z FA Cup oraz pokonali ich w ubiegłym tygodniu w ramach rozgrywek Ligi Angielskiej.

– Jestem zdezorientowany ze względu na liczbę piłkarzy, których zabrakło Manchesterowi w ostatnim meczu. Podoba mi się jak Chelsea gra piłką, ale czy będą w stanie tak zagrać, gdy na boisku będzie De Bruyne, Mahrez czy Gundogan? Czuję, że finał będzie dla City, oni muszą to zrobić.

– Natomiast w przypadku Chelsea widzieliśmy, co stało się z Lampardem. Potem przyszedł Tuchel i bum, odmienił zespół i teraz zagrają w finale. Wygląda na to, że do finału podejdą z większą pewnością siebie mimo tego, że City jest wszechmocne. Ale nadal skłaniam się ku Manchesterowi.

– Myślę, że muszą się przełamać, by na dobre ugruntować swoją dominację w Premier League z ostatnich lat. Myślę, że uda im się wygrać ten mecz na styk.

Źródło: Metro

O autorze

Kibic Chelsea od 2012 roku. Fan piłki, Golden State Warriors i Formuły 1. W redakcji od 2019 roku, student logistyki.

Related posts

Stronę możesz oglądać całkowicie bezpłatnie – prosimy więc o to, abyś pomógł nam się rozwijać. Wystarczy wyłączyć AdBlocka na naszym portalu.

Dziękujemy!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW