Thiago Silva: Byłem zaskoczony stylem gry w Premier League
Thiago Silva: Byłem zaskoczony stylem gry w Premier League

Thiago Silva: Byłem zaskoczony stylem gry w Premier League

Obrońca Chelsea, Thiago Silva przyznał, że był zaskoczony stylem gry w Premier League podczas swoich pierwszych meczów w Anglii. 

Brazylijczyk spodziewał się nieco innego, bardziej bezpośredniego stylu gry. Silva uważa, że zagraniczni menedżerowie z nowymi pomysłami pozwala na zmianę niektórych piłkarzy, co wskazuje na szybkość i fizyczność całej ligi.

– W mojej głowie była myśl, że każda drużyna gra długie piłki, zawsze wykopując je jak najdalej. To było w mojej głowie zanim tu przyszedłem, ale gdy zacząłem stawiać tutaj pierwsze kroki, to zobaczyłem, że drużyny starają się grać piłką.

– Myślę, że Pep Guardiola przyniósł ze sobą dobrze wyglądający futbol i zmienił ten aspekt u innych trenerów. Widziałem drużyny, które na papierze były słabsze od Manchesteru City czy Chelsea, to grały dobry futbol, co łączy ich z najlepszymi zespołami.

– Teraz w czołowej piątce czy szóstce są drużyny jak West Ham czy Leicester, które grają dobrą piłkę i lubią to robić. Zaskoczyło mnie to pozytywnie, ale nadal ze względu na intensywność jest to najbardziej intensywna liga na świecie.

Źródło: Tribal Football

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW