Tuchel: Callum ma ogromny potencjał ale musi wiedzieć jak go wykorzystać
Tuchel: Callum ma ogromny potencjał ale musi wiedzieć jak go wykorzystać

Tuchel: Callum ma ogromny potencjał ale musi wiedzieć jak go wykorzystać

Kiedy Tuchel dołączył do drużyny pod koniec stycznia, od razu zaczął stawiać na Hudsona-Odoi. Młody Anglik świetnie odnajdywał się w roli wahadłowego i zaliczył dobre występy w bardzo ważnych meczach z Totenhamem i Atletico. Jednak w ostatnich 11 meczach w Premier League Callum tylko 3 razy wyszedł w podstawowym składzie.

Sobotni mecz z Manchesterem City był pierwszym od prawie 3 tygodni w którym wystąpił Hudson-odoi. Wszedł on za Hakima Ziyecha i w 15 minut gry zdążył pokazać dlaczego warto na niego stawiać. 5 minut po wejściu zdobył bramkę przy której niestety był odgwizdany spalony, miał także swój duży udział przy decydującej bramce. Po meczu Tuchel powiedział dlaczego tak rzadko w ostatnim czasie stawiał na Anglika.

-W ostatnim czasie było parę decyzji przeciwko niemu. Graliśmy z drużynami przeciwko którym potrzebowaliśmy zawodników z przysposobieniem obronnym tacy jak Azpilicueta czy James. Nie mogliśmy ryzykować wystawiając skrzydłowego.

-Przeciwko City zagrał głębiej. Jest to prawdopodobnie najlepsza pozycja dla niego. Wiem, że to dla niego duża zmiana i musi się przyzwyczaić.

Niemiecki trener jest także sfrustrowany brakiem 5 zmian w Premier League co wyraźnie utrudnia wprowadzanie młodych zawodników do składu.

-Callum ma ogromny talent. Kiedy tylko możemy to dajemy mu szanse. Ale nie można zapominać, że w Anglii są tylko 3 zmiany co jest minusem dla takich zawodników jak Callum czy Tammy.

-Nie możemy dać im 20 minut a 20 minut maiło by duże znaczenie dla ich rozwoju. Mamy tylko 3 zmiany co tak naprawdę oznacza 2 ponieważ nie chemy ryzykować, że ktoś dostanie kontuzji kiedy limit zmian będzie już wykorzystany

-Pomimo krótkiego czasu gry jesteśmy bardzo zadowoleni z Calluma. Ma ogromny potencjał i musi wiedzieć jak go wykorzystać. Nie może być zadowolony z dawania 95%, musi każdego dnia stawiać czoła nowym wyzwaniom i dawać z siebie wszystko a osiągnie sukces.

Tuchel bardzo jasno określa głębię naturalnych zdolności Hudsona-Odoi. Naprawdę wierzy, że może dostać się na szczyt, jeśli się przyłoży.

 

Źródło: Chelsea.com


 

O autorze

Filip Kaczmarczyk

Kibic Chelsea od 2011 roku. Z innych zainteresowań koszykówka i F1

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW