Wnioski po meczu z City
Wnioski po meczu z City

Wnioski po meczu z City

Chelsea wygrywa spotkanie z Manchesterem City i zdobywa 3 punkty w walce o TOP4. Zapraszam na wnioski z tego meczu.

  1. Dziwny to był mecz. Niby Premier League, niby walka o TOP4 dla Chelsea, niby możliwość przyklepania mistrzostwa przez Manchester City, ale jednak coś nie było takie samo jeżeli chodzi o całą otoczkę. Wszyscy w głowie mają to co wydarzy się 29 maja. Obaj trenerzy nie odkryli swoich kart, ale to jednak Tuchel byl tym, który wziął wszystko co było w puli.
  2. Fajnie, że wyszedł Billy Gilmour w pierwszym składzie i myślę, że sobie poradził. Jeżeli chodzi o naszą grę to ona cierpiała na tym, że nie było Mounta na boisku. Jednakże po drugiej stronie brakło Kevina De Bruyne.
  3. Świetnie zagrał Kurt Zouma i ciągle przed oczami mam pojedynek ze Sterlingiem w polu karnym. Niesamowicie silnym zawodnikiem jest Zouma i cieszy mnie to, że Chelsea na pozycji stopera pod wodzą Tuchela ma spokojną sytuację.
  4. Trzeba oddać królowi co królewskie. Marcos Alonso znów to zrobił, znów dał Chelsea 3 punkty w końcówce meczu swoim wejściem w pole karne. Nie wiem czy jest na świecie drugi taki zawodnik, który łamałby tak mocno wyłamywałby się poza schemat swojej pozycji boiskowej.
  5. Ten mecz był dla mnie swoistym pojedynkiem psychologicznym przed finałem Ligi Mistrzów. Chelsea nie dość, że odniosła zwycięstwo na obiekcie City, odłożyła Obywatelom celebrację tytułu mistrzowskiego, dodatkowo sposób w jaki to zwycięstwo zostało wyszarpane – obrona lekceważącego rzutu karnego, bramka Alonso w doliczonym czasie gry. Na pewno zawodnicy City będą tym podrażnieni i to jest na plus dla Chelsea. Dodatkowo Chelsea umacnia się w TOP4 dzięki tej wygranej, same pozytywy.
  6. Ciekawą rzeczą jest też to, że w tym meczu Chelsea miała wyższe posiadanie piłki od Manchesteru City. Jest to rzadka sytuacja w meczach przeciwko drużynom Guardioli.

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW