Essien: Zdziwiło mnie, że Lampard chciał zostać trenerem
Essien: Zdziwiło mnie, że Lampard chciał zostać trenerem

Essien: Zdziwiło mnie, że Lampard chciał zostać trenerem

Była gwiazda Chelsea, Michael Essien przyznał w wywiadzie, że mocno zdziwił się widząc Franka Lamparda rozpoczynającego karierę trenerską. Jego zdaniem Frank był zawsze cichą osobą, której nie ciągnęło do tego fachu. 

Po zakończeniu karier obaj koledzy postanowili spróbować swoich sił w roli menadżerów. Ghańczyk obecnie zbiera doświadczenie jako asystent trenera w duńskim FC Nordsjaelland, podczas gdy Lampard najpierw spędził sezon w Derby, aby później powrócić na 18 miesięcy do swojej ukochanej Chelsea.

I choć słabe wyniki w drugim sezonie na Stamford Bridge sprawiły, że Anglik stracił posadę, to wiele mówi się o rosnącym zainteresowaniu ze strony Crytsal Palace. Zarząd Orłów poszukuje zastępstwa dla ustępującego Roya Hodgson’a i to właśnie Frank Lampard znajduje się na szczycie listy potencjalnych kandydatów.

Essien życzył byłemu koledze z zespołu powodzenia w przyszłości i zwrócił uwagę na jego umiejętność czytania gry, jednocześnie przyznając, że nigdy nie wyobrażał go sobie w tej roli.

– Znam Franka bardzo dobrze i wiem, że ma silną psychikę. Chciałbym zobaczyć go znowu w pracy jak najszybciej, ale muszę powiedzieć, że mocno zaskoczyło mnie gdy wszedł w menadżerkę.

– Pracowałem i grałem z nim przez wiele lat, spędziliśmy razem mnóstwo czasu, ale nigdy nie wiedziałem, że myśli o zostaniu trenerem. Jest dosyć cichym człowiekiem, który nigdy zbytnio się nie wychylał, dlatego mnie to zdziwiło. Jednocześnie wiem, że rozumie piłkę jak mało kto.

– Bycie trenerem a piłkarzem to dwa zupełnie inne światy. Żeby się tym zajmować musisz naprawdę kochać tę grę i oddawać się jej w 110%.

– Myślę, że objęcie Chelsea tak wcześnie było dla niego ogromnym sukcesem.

Źródło: Metro

O autorze

Avatar

Wielki fan Chelsea oraz talentu Kaia Havertza. W wolnych chwilach lubię pograć w FIFE lub obejrzeć mecz polskiej ekstraklasy.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW