OFICJALNIE: Zmiana miejsca rozgrywania finału Ligi Mistrzów
OFICJALNIE: Zmiana miejsca rozgrywania finału Ligi Mistrzów

OFICJALNIE: Zmiana miejsca rozgrywania finału Ligi Mistrzów

Najpierw pojawiły się plotki, a teraz mamy już oficjalne potwierdzenie – finał Ligi Mistrzów 29 maja nie odbędzie się na stadionie w Stambule.

UEFA zdecydowała się przenieść finał rozgrywek na stadion FC Porto w Portugalii, czyli Estadio do Dragao. Jest to pokłosie dalszej, skomplikowanej sytuacji z pandemią koronawirusa i obostrzeniami z nią związanymi. UEFA bowiem chciałaby aby finał LM odbył się przy udziale publiczności, a takie rozwiązanie nie było możliwe przy rozgrywaniu meczu w Turcji. Dlaczego?

Turcja bowiem nadal ma bardzo restrykcyjne przepisy antycovidowe, które z kolei powodują problemy natury logistycznej. Z tego względu, że uczestnicy finału pochodzą z Anglii, pojawił się pomysł zorganizowania meczu na londyńskim Wembley. Takie rozwiązanie również jednak nie przeszło. Nieoficjalnie mówi się, że kością niezgody również były restrykcje obowiązujące w Anglii, które uderzałyby w VIP-ów, których ma zamiar UEFA zaprosić.

Tym samym finał odbędzie się w Porto. Co ciekawe, obie drużyny będą wspierane przez swoich kibiców wprost z trybun – na krzesełkach w Portugalii zasiądzie po 6 tysięcy fanów obu zespołów.

Źródło: UEFA

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW