FA Cup: Chelsea vs Leicester – zapowiedź finałowego starcia
FA Cup: Chelsea vs Leicester – zapowiedź finałowego starcia

FA Cup: Chelsea vs Leicester – zapowiedź finałowego starcia

W sobotni wieczór o Puchar Anglii, na Wembley będą walczyć Leicester oraz Chelsea. Dla The Blues będzie to czwarty finał tych rozgrywek w przeciągu pięciu lat. Czy Thomas Tuchel poprowadzi ekipę ze Stamford Bridge do pierwszego trofeum w obecnej kampanii?

Ostatni mecz w wykonaniu Chelsea można porównać do kubła lodowatej wody wylanej na głowy zawodników. Bowiem The Blues ulegli Arsenalowi w derbowym starciu 0:1. Warto oczywiście odnotować, że Tuchel dokonał ogromnych zmian w drużynie. Jednak czy nie było ich zbyt wiele, biorąc pod uwagę to że walka o Top 4 wkracza w decydującą fazę? Obecnie pozostaje już tylko gdybać, ziemia kręci się dalej, punkty i szansa na zbudowanie przewagi przepadły, a przed Londyńczykami tylko ważne starcia.

  • Oba zespoły zmierzą się ze sobą ponownie kilka dni po finale FA Cup 

Z konferencji prasowej niemieckiego szkoleniowca wiemy, że dostępni będą wszyscy zawodnicy (do składu powraca również Kovacić).

Oj Lisku Lisku

Bardziej niż ostatnie spotkanie podopiecznych Rodgersa, czy czas oczekiwania Leicester na zwycięstwo w Pucharze Anglii (52 lata), fascynuje mnie fakt, że Lisy grały na Wembley 15 razy i wygrały zaledwie 4 razy. Nie jest to zbyt pokrzepiająca statystyka przed starciem w finale, które będzie rozgrywane właśnie na tym obiekcie.

Ostatnie pięć spotkań w wykonaniu Leicester to cztery zwycięstwa i jeden remis. Co więcej Lisy pokonały ostatnio Manchester United 2:1. Jeśli chodzi o jutrzejsze starcie to niepewny jest występ Maddisona, Pereiry i Evansa.

Po przegranej z kiepskim Arsenalem mam  nadzieję, że podopieczni Tuchela wrócą na właściwe tory, a jutrzejsze starcie z Leicester nie będzie jedynym wygranym z tą ekipą w najbliższym czasie.

Pierwszy gwizdek o 18:15.


 

O autorze

Avatar

Chelsea, FPL, TFT, LPG i inne twitter.com/_jakuub

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW