Neville: Bez Mendy’ego Chelsea byłaby w zupełnie innym miejscu
Neville: Bez Mendy’ego Chelsea byłaby w zupełnie innym miejscu

Neville: Bez Mendy’ego Chelsea byłaby w zupełnie innym miejscu

Poprzedni sezon Kepy Arrizabalagi był fatalny, stąd zarząd Chelsea na czele z Petrem Cechem postanowili znaleźć nowego bramkarza dla The Blues. Wybór byłego bramkarza Chelsea padł na zawodnika Rennes – Edouarda Mendy’ego, którego transfer okazał się strzałem w dziesiątkę. Tego samego zdania jest ekspert Sky Sports, Gary Neville.

W ostatni poniedziałek w programie Night Football wraz z Jamie Carragherem postanowili wybrać XI sezonu Premier League. Oczywiście tę drużynę zdominowali zawodnicy Manchesteru City i United, jednak Neville postawił na jedno nazwisko z Chelsea.

– Stawiam na Edouarda Mendy’ego, ponieważ z innym bramkarzem Chelsea miała ogromne problemy i nie byliby dziś w tym miejscu, gdzie są obecnie. Odkąd przejął ich Tuchel cała defensywa gra lepiej, ale spory wpływ miał na to Mendy.

Świetny sezon Senegalczyka podkreślają jego statystki. w 42 spotkaniach w tym sezonie zachował 24 czyste konta, z czego aż 16 z nich w zachował w Premier League. Tylko Ederson może pochwalić się większą ilością czystych kont w lidze. Ostatnim bramkarzem Chelsea, który wygrał nagrodę Złotych Rękawic był Thibaut Courtois w sezonie 16/17. Ostatnim bramkarzem The Blues, który zachował 17 czystych kont w lidze był Petr Cech, jednak Mendy może wyrównać jego rekord już 23 maja.

Jak widać ogromne pieniądze za Kepe były przesadą, bo teraz Niebiescy mają bramkarza na najbliższe lata, za kwotę 22mln funtów. Odkąd Chelsea prowadzi Tuchel cała defensywa gra lepiej, w tym Mendy.

Źródło: SkySports

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW