Lawrenson: Leicester nie jest wystarczająco dobre by pokonać Chelsea
Lawrenson: Leicester nie jest wystarczająco dobre by pokonać Chelsea

Lawrenson: Leicester nie jest wystarczająco dobre by pokonać Chelsea

Dziś Chelsea zmierzy się z Leicester City w ramach finału Pucharu Anglii. Ekspert BBC, Mark Lawrenson postanowił podzielić się swoimi przewidywaniami co do tego spotkania. Według Irlandczyka to The Blues wyjdą z tego starcia zwycięsko po wyniku 1:0.

Będzie to pierwszy finał Chelsea pod wodzą Thomasa Tuchela, który objął zespół w połowie sezonu po sensacyjnym zwolnieniu Franka Lamparda. Podopieczni Niemca dostali się do finału pokonując w półfinale Manchester City po golu Hakima Ziyecha. Dla Leicester będzie to pierwszy finał FA Cup od 1969 roku.

Lisy pokonały ostatnio Manchester United 2:1, natomiast Niebiescy ulegli Arsenalowi 1:0 po golu Smith Rowe’a. Mimo to Lawrenson stawia na wygraną Chelsea.

– Porażka z Arsenalem utrudnia im pozostanie w czołowej czwórce zwłaszcza, że już czeka na nich finał Pucharu Anglii, na którym muszą się skupić. W tym czasie ich rywale będą zdobywać punkty w lidze. W składzie na mecz z Kanonierami doszło do siedmiu zmian, co w moim odczuciu było za dużą liczbą. Przyniosło im to odwrotny skutek niż pierwotnie zakładali.

– Tuchel wystawi najsilniejszy możliwy zespół, spodziewam się, że dla Leicester będzie to za trudne spotkanie – oczywiście w środku tygodnia odnieśli zwycięstwo, ale przeciwko osłabionemu Manchesterowi United. Nie jestem pewien czy są wystarczająco dobrzy by rozbić Chelsea.

– Pomocny może się okazać powrót fanów (20tys.), zwłaszcza dla drużyny, która będzie przegrywać. Jednak dalej stawiam na Chelsea, stworzą więcej okazji i będą musieli je wykorzystać.

Źródło: BBC

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW