Paul Merson: Tuchel nie może popełnić tego błędu, co w meczu z Arsenalem
Paul Merson: Tuchel nie może popełnić tego błędu, co w meczu z Arsenalem

Paul Merson: Tuchel nie może popełnić tego błędu, co w meczu z Arsenalem

Merson uważa, że zmiany, których dokonał Tuchel w meczu z Arsenalem, dadzą sporą przewagę Leicester przed finałowym meczem FA Cup.

W derbowym pojedynku niemiecki szkoleniowiec dokonał siedmiu zmian względem wcześniejszego meczu. The Blues odnieśli wtedy drugą w tym sezonie porażkę pod wodzą Thomasa Tuchela. Na pomeczowej konferencji, menedżer przyznał, że popełnił błąd wprowadzając tyle zmian w wyjściowej jedenastce.

Przed tym samym błędem Tuchela ostrzega Paul Merson. Tym razem stawką meczu jest zwycięstwo w pucharze FA Cup.

– Chelsea przystępuje niepewnie do meczu z Leicester po tym, co wydarzyło się w spotkaniu z Arsenalem. Tuchel wykonał zbyt wiele zmian w tym meczu. Sam to powiedział, ale to się nie sprawdziło. Myślałem, że było to coś nadzwyczajnego.

– Dotarłeś tak daleko, graj swoim najlepszy zespołem. Celem tego meczu było zajęcie miejsca w czołowej czwórce przed finałem. Zamiast tego, zrobił zbyt wiele zmian, przegrali, przez co drużyny znajdujące się niżej mają otwarte drzwi, aby się do nich zbliżyć.

– Wiem, że starasz się zachować piłkarzy świeżych, bo to był długi sezon. Ale w tak ważnych meczach jak ten musisz grać swoją najlepszą jedenastką. Chelsea może zakończyć sezon wygrywając FA Cup, Ligę Mistrzów oraz być w TOP4. Mogą też skończyć z niczym. Wszystko jest jeszcze możliwe, a oni nałożyli na siebie presję.

Źródło: Metro

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW