Rodgers: Chelsea Tuchela gra jak topowy zespół
Rodgers: Chelsea Tuchela gra jak topowy zespół

Rodgers: Chelsea Tuchela gra jak topowy zespół

Już dziś Chelsea zmierzy się z Leicester City w ramach finału FA Cup. Menadżer Lisów, Brendan Rodgers wierzy, że Thomas Tuchel znakomicie ustawi drużynę. Zapowiada się naprawdę emocjonujące spotkanie, dwóch młodych ekip i menadżerów.

Rodgers pracował w Chelsea blisko cztery lata. Dziś stanie przed szansą odebrania Pucharu Anglii z rąk The Blues. Północny Irlandczyk zwraca jednak uwagę na osobę Thomasa Tuchela i doświadczenie jakim Niemiec może się pochwalić.

Bilans Rodgersa przeciwko Niebieskim nie jest najlepszy. To z nami najczęściej mierzył się w swojej karierze szkoleniowca i najczęściej wychodziliśmy z tych meczów obronną ręką. Jednak ostatni raz jego Lisy pokonały nas w grudniu ubiegłego roku i prawdopodobnie ten mecz przypieczętował zwolnienie Franka Lamparda.

Brendan postanowił się odnieść do słów Jorginho nt. Lamparda – podobnie jak Włoch uważa, że największym problemem Franka był brak doświadczenia. Jednak trener Leicester wierzy w naszą legendę i jej karierę w roli trenera.

– Frank pozostawił po sobie bardzo silny zespół, zostanie świetnym trenerem. Na początku kariery pokazał się z dobrej strony z Derby, a potem przejął Chelsea. Wykonał tu dobrą robotę, a pracował z zawodnikami, którzy cały czas się rozwijali i cały czas ich poznawał.

– Po przyjściu Thomasa widzisz jakie plusy niesie ze sobą doświadczenie. Widzisz kogoś kto trenuje od kilku lat i miał okazję pracować z największymi gwiazdami. Ma swój pomysł na grę, to ułatwia wejście do drużyny bo wchodzisz z jakimś pomysłem, który opracowywałeś 10 lat. Po prostu wchodzisz i przekazujesz zespołowi jasne wytyczne, a to dlatego, że wiesz co mają grać.

– Możesz to zobaczyć po tym jak szybko odmienił ich grę. Grają jak topowe zespoły. Jak spojrzysz na to, kogo Chelsea sprowadziła, możesz pomyśleć, że będą się bić o najwyższe cele. Teraz widzisz, że tak jest, Tuchel wykonuje świetną pracę.

Źródło: football.london

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW