Tuchel: Zwycięzca FA Cup nie może wypić za dużo
Tuchel: Zwycięzca FA Cup nie może wypić za dużo

Tuchel: Zwycięzca FA Cup nie może wypić za dużo

Już dziś Thomas Tuchel stanie przed szansą zdobycia swojego pierwszego trofeum odkąd przybył na Stamford Bridge. Niemiec w połowie sezonu zastąpił Franka Lamparda i uratował sezon, który pierwotnie był skazywany na straty.

Niemiec ujawnił, że poświęca 20 minut na medytację w celu uspokojenia nerwów przed finałem FA Cup. Poza Puchar Anglii, Tuchel ma szansę wygrać Ligę Mistrzów, jednak ten finał zostanie rozegrany za dwa tygodnie.

– Budzę się rano, trochę ćwiczę i medytuję, a potem jestem gotów do przygotowywania się do meczu. Próbujesz wdrożyć się w jakąś rutynę, czasem gdy mecze są późno staram się iść pobiegać, pozwala mi to pozbyć się energii co ułatwia sen. Czasem jestem wobec siebie bardzo rygorystyczny, czasem nie. Myślę, że to normalne, że jestem podekscytowany i nerwowy, raz mniej, a raz potrafi mnie to złapać przed zwykłym meczem, czasem czuję spokój nawet jeśli mecz jest ważny.

– Medytacja to tylko 20 minut – wdech, wydech. Nic w tym czasie nie rób. Zostań sam w pokoju. Zacząłem kilka lat temu. Pomogło mi, to przyjemne doświadczenie. Zacząłem gdy byłem trenerem w Borussi, albo między pracą w Main, a BVB. Czasem jestem regularny i robię to dwa razy dziennie, innym razem zapominam i nie robię tego przez kila tygodni. To nic specjalnego. To zwykłe oddychanie i próbowanie nic nie robić.

Na dzisiejszym meczu pojawią się kibice i żona Tuchela. Następny mecz z Leicester czeka nas we wtorek. Dla Niemca oba mecze to finały, jedne Pucharu Anglii, a drugi o miejsce w TOP 4. Według szkoleniowca Chelsea, zwycięzca FA Cup będzie miał mało czasu na świętowanie z szampanem, bo kolejny mecz między ekipami odbędzie się za 3 dni.

– Nie planujemy nic szczególnego. Kolejny mecz jest za wcześnie by szaleć. Myślę, że dla obu ekip nie jest to komfortowe. Taki jest harmonogram i nie pozostaje nic innego niż się do niego dostosować. Sytuacja w lidze nie pozwala nam za bardzo się bawić, czekają nas dwa finały i oba chcemy wygrać. Musielibyśmy wstrzymać się z świętowaniem, ale najpierw musimy dać sobie do niego powodu.

Źródło: SkySports

 

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW