Wise: Opaska kapitańska wzniesie go na wyższy poziom
Wise: Opaska kapitańska wzniesie go na wyższy poziom

Wise: Opaska kapitańska wzniesie go na wyższy poziom

Mason Mount w ciągu dwóch sezonów w Chelsea rozegrał już ponad 100 spotkań.

W tym sezonie 22-letni Anglik zdobył 9 bramek i 8 asyst i wydaję się, że The Blues bez niego tracą co najmniej połowę swojej wartości.

Były gracz Chelsea, Denis Wise uważa, że Mount jest w stanie poprowadzić Chelsea do dwóch pucharów, a jego styl gry jest okropny dla rywali.

– Uwierz mi, nie chcesz grać przeciwko Masonowi. Wbiegnie Ci za plecy i już go nienawidzisz.

– Ja nienawidziłem grać przeciwko Scholesowi, nie dlatego, że był agresywny, ale dlatego, że nie mogłem zbliżyć się do niego. Był bardzo inteligentnym graczem.

– Tak samo i Mount. Sprowadzi Cię do defensywy, przyspieszy i już go nie ma. Bardzo by mnie irytował, gdybym grał przeciwko niemu. Odwrócisz się na chwilę i „boom”. Myślisz sobie wtedy: „k***”. Mount jest takim graczem, który jest w stanie zrobić coś z niczego. To wiele o nim mówi.

– Uważam, że powinien być następnym kapitanem. Jest to tzw. „Chelsea Boy”, jest tutaj od małego. Zna klub od środka, kocha pracowników, pracownicy kochają go, jest idealny do tej roli.

– Myślę, że jest typem osobowości, która lubi wyzwania i na pewno sobie poradzi z opaską. Wzniesie to go na wyższy poziom, a to wtedy będzie klasa światowa.

– Czy Mount może wygrać FA i LM? Oczywiście.

Źródło: Metro

 

O autorze

Grzegorz Biłas

Lubię zagrać koncert z zespołem, a w wolnej chwili piszę newsy. Trenuje crossfit, jestem weganinem i studentem prawa ;)

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW