Joe Cole oraz Rio Ferdinand krytykują zachowanie Jorginho przy bramce Tielemansa
Joe Cole oraz Rio Ferdinand krytykują zachowanie Jorginho przy bramce Tielemansa

Joe Cole oraz Rio Ferdinand krytykują zachowanie Jorginho przy bramce Tielemansa

Rio Ferdinand i Joe Cole uważają, że to Jorginho zawinił przy straconej bramce przez Chelsea w finale FA Cup. Wspaniałym uderzeniem popisał się Tielemans, który mocnym strzałem trafił w okienko bramki Kepy.

Podczas analizy finałowego spotkania, obie legendy angielskiej piłki były zgodne w krytyce Jorginho. Według ekspertów, Włoch powinien szybciej doskoczyć do Belga i uniemożliwić mu oddanie strzału.

– Ten jeden element, który nie podoba mi się w jego grze to fakt, że nie potrafi odpowiednio poruszać się po boisku. To on powinien być tym, który do niego doskoczy. Nie powinien wskazywać na obrońcę, by ten wyszedł do Tielemansa. Jeśli Thiago opuściłby swoją pozycję, Vardy miałby dużo miejsca. – powiedział Ferdinand.

W międzyczasie Cole uważa, że Tuchel powinien rozważyć miejsce Jorginho w nadchodzącym finale Ligi Mistrzów, który ma miejsca 29 maja.

– W tej grze są luki i to jest jedna z nich. Wie, że nie jest na tyle szybki by tam być, więc dyryguje innymi wokół siebie. Zawsze będą jakieś niedoskonałości. Nie martwię się o sytuację z tygodnia, gdy oddał piłkę rywalom, bo to bardzo rzadkie, ale jemu przydarza się to często.

– Myślę, że Tuchel rozmyśla teraz o finale Ligi Mistrzów, gdzie nie możesz zostawić Fodena lub Mahreza w takiej sytuacji. Nie chcę niczego odbierać temu strzałowi. Ale z występu Chelsea i perspektywy defensywy, jeśli grasz w tej roli to przede wszystkim, zanim cokolwiek zrobisz z piłką, musisz to powstrzymać. On tego nie zrobił.

– Tuchel musi podjąć ważną decyzję, nie tylko na wtorkowy wieczór, ale i na finał Ligi Mistrzów. Jorginho to fantastyczny gracz z piłką przy nodze, ale w jego grze są pewne braki.

Źródło: BT Sport, Teamtalk

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW