Castagne: Gramy o Ligę Mistrzów
Castagne: Gramy o Ligę Mistrzów

Castagne: Gramy o Ligę Mistrzów

W ostatnią sobotę Chelsea uległa Leicester City w finale Pucharu Anglii. Już jutro The Blues będą mieć okazję do rewanżu. Obie ekipy zagrają spotkanie w ramach 37. kolejki Premier League. Głos na temat meczu zabrał zawodnik Lisów – Timothy Castagne.

Dla obu ekip to spotkanie będzie istotniejsze, niż pierwotnie może się wydawać. Chelsea zajmuje 4. miejsce w tabeli i brakuje jej dwóch oczek do 3. Leicester. Zakładając, że Liverpool wygra z Burnley, wygrany ze Stamford Bridge awansuje na trzecią lokatę, a przegrany pożegna się z miejscem w czołowej czwórce.

Obrońca Lisów, Timothy Castagne uważa, że to spotkanie będzie inne, niż sobotni finał FA Cup:

– Nie możemy ich lekceważyć. Zagraliśmy z nimi ostatnio i teraz też musimy, analizujmy co wtedy robiliśmy. Może być to łatwiejsze, bo po pierwszym meczu mniej więcej wiemy co zdało egzamin, a co nie. Lecz oni są w tej samej sytuacji.

– Może być tak, że rzeczy, które wychodziły nam w finale jutro nie będą skuteczne, ponieważ się na to przygotowali, to działa w dwie strony. To dwa różne mecze. Wiemy jaka jest stawka tego meczu – gra w Lidze Mistrzów. To niesamowite gdybym zakwalifikował się do Champions League w moim pierwszym sezonie na wyspach. To byłoby po prostu niewiarygodne.

Castagne może mówić o udanym debiucie na angielskich boiskach. Oprócz FA Cup, Belg był wielokrotnie chwalony za swoją grę. Ma nadzieję, że swoją dobrą dyspozycję utrzyma do meczu z Chelsea, a potem z Tottenhamem.

– Imponował mi sposób gry w Premier League. Nie miałem pojęcia, czy dam tu radę, bo nigdy nie miałem okazji grać w Anglii, ale bardzo chciałem tu występować. Lubię bezpośredni football i to jaki styl prezentujemy. To dobry sezon. Z punktu widzenia drużyny wygranie trofeum i zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów to dobry wynik. Myślę, że mam całkiem dobre wejście do drużyny. Miałem szczęście, że niektórych znałem przed transferem. Czasem mógłbym zagrać lepiej. ale to dalej bardzo dobry sezon!

Źródło: Leicester FC

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW