Crouch: Mendy nie obroniłby strzału Tielemansa
Crouch: Mendy nie obroniłby strzału Tielemansa

Crouch: Mendy nie obroniłby strzału Tielemansa

Peter Crouch wypowiedział się na temat wyborów personalnych Thomasa Tuchela na finał FA Cup. Zdaniem Anglika to Edouard Mendy powinien wyjść w pierwszym składzie The Blues, a Kepa Arrizabalaga powinien przesiedzieć ten mecz na ławce rezerwowych.

W finale Pucharu Anglii w bramce Chelsea wyszedł Kepa. Co prawda Hiszpan występował we wszystkich rundach poprzedzających finał, jednak tak wielka odpowiedzialność nie powinna spoczywać na zawodniku, który już wielokrotnie zawodził. Śmiało można stwierdzić, że przez cały mecz Kepa nie miał za dużo do zrobienia, a przy strzale Tielemansa był bezradny. Jednak zdaniem Croucha w finale powinien zagrać Mendy, który w tym sezonie wielokrotnie ratował Chelsea.

– Nie zganiałbym winny na Kepe, jednak kiedyś na finały wystawiało się najsilniejszy możliwy skład. Przy strzale Tielemansa był bezradny, wątpię by i Mendy dał mu radę. Leicester nie wygrało, ponieważ Tuchel postawił na drugiego bramkarza, a dzięki cudownej bramce.

– Czy jako trener zrobiłbym podobną roszadę? Nie ma mowy. Nie interesowałaby mnie opinia innych, wolałbym wystawić najsilniejszy możliwy skład, a wtedy nie miałbym sobie nic do zarzucenia. Jednak wypowiem się jako były piłkarz: ciężko byłoby zostawić Kepe na lodzie, jeśli rozegrał wszystkie poprzednie rundy turnieju.

Finał Pucharu Anglii to najprawdopodobniej ostatni mecz Arrizabalagi w tym sezonie. Podopiecznych Tuchela czekają teraz bardzo ważne mecze o ich ‚być albo nie być’. Jutro zagrają z Leicester, potem czeka ich mecz z Aston Villą, a 29 maja finał Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City. Najprawdopodobniej w tych meczach w bramce Chelsea zobaczymy Mendy’ego.

Źródło: Daily Mail

O autorze

Kacper Piwkowski

Wychowanek Chelsea24News, lubię hiszpańskie kino, postrzelać na Mirażu lub bronić wieżę gdy gram Swainem na supporcie. Kocham piłkę i mogę o niej rozmawiać godzinami, zwłaszcza o tej angielskiej.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW