Frank Leboeuf: Tuchel popełnił błąd wystawiając Alonso
Frank Leboeuf: Tuchel popełnił błąd wystawiając Alonso

Frank Leboeuf: Tuchel popełnił błąd wystawiając Alonso

Leboeuf uważa, że Tuchel wystawiając Hiszpana na mecz z Leicester popełnił błąd, który kosztował go puchar FA Cup. Lisy wygrało to spotkanie po fantastycznym golu Tielemansa, którego strzał był zarazem jedynym celnym w całym spotkaniu.

Z perspektywy Chelsea, brak umiejętności wykorzystywania przewagi w posiadaniu piłki jest dla niej największym rozczarowaniem. Według Francuza, to właśnie jeden z głównych problemów Chelsea pod wodzą Tuchela. Leboeuf zakwestionował również niektóre decyzje Niemca w finale, m. in. wybór Alonso do podstawowej jedenastki.

– Myślę, że Alonso był złym wyborem. Według mnie to Chilwell powinien grać pod pierwszej minuty w tym spotkaniu. On może wnieść więcej do defensywy, ale również do ofensywy w porównaniu do Alonso. Może tworzyć przestrzenie, w momencie gdy Hiszpan je zabiera.

– To jest dla mnie główny powód od zmartwień. I to co zrobił Chilwell w końcówce, nie wydaje mi się, by Alonso był w stanie powtórzyć coś takiego.

Francuz uważa również, że Tuchel powinien zdecydowanie wcześniej wprowadzić nowych zawodników.

– Christian Pulisic być może powinien zacząć lub wejść wcześniej na boisko.

Źródło: The Chelsea Chronicle

O autorze

Łukasz Tryka

Kibic Chelsea od blisko 10 lat. Pasjonat futbolu, koszykówki oraz dobrej muzyki. Lubię poznawać nowe rzeczy i zgłębiać wiedzę na ich temat.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW