Hayes: To dla nas trudna lekcja
Hayes: To dla nas trudna lekcja

Hayes: To dla nas trudna lekcja

Menadżerka kobiecej drużyny Chelsea – Emma Hayes wypowiedziała się po wczorajszej porażce The Blues w finale Ligi Mistrzyń. Chelsea FC Women poległo w Göteborgu aż 4:0, a po ostateczny triumf sięgnęły piłkarki Barcelony. Wszystkie gole w finałowym spotkaniu padły w pierwszej połowie, jednak The Blues należy oddać to iż w drodze do najważniejszego meczu sezonu eliminowały takie europejskie firmy jak Benfica, Atletico Madryt, VfL Wolfsburg oraz Bayern Monachium.

– Dzisiejszy dzień jest trudny, ponieważ mecz skończył się, zanim się zaczął. – powiedziała Hayes.

– Ciężko nam się nad tym pochylić. Straciłyśmy gola bardzo wcześnie, a potem same miałyśmy dwie dobre okazje, jednak to oponentki strzeliły bramkę z rzutu karnego. Ann w zasadzie nie miała okazji pobronić, a mimo to przegrałyśmy 4:0. Została nam wyrządzona krzywda.

– Barcelona była faworytem nie bez powodu. Musisz pozostać w grze przeciwko tej drużynie. Szybka bramka samobójcza i rzut karny, a ty przegrywasz 2-0. To jest różnica. Wszystko im się udawało, mieli trochę szczęścia, że tak się stało. To wspaniały zespół.

– Jestem dumna z naszego występu w drugiej połowie. Zawodniczki dały z siebie wszystko. Gratulacje dla Barcelony, są godnymi zwycięzcami i zasłużyły na ten tytuł. Musimy się tego nauczyć, to kolejny krok naprzód.

– Poczułam spokój wchodząc w mecz, ale brak doświadczenia dużo nas kosztował. Mam teraz smutną szatnię, ale one tak naprawdę są z siebie dumne. Dumne ze swojego postępu. Powiedziałam zawodniczkom, żeby spojrzały na tablicę wyników. To musi być czynnik motywacyjny, kiedy wrócą przed sezonem. To pozostanie z nimi przez całe lato.

– To był dla nas wspaniały sezon. Wygrałyśmy podwójną koronę. To nie tak, że jesteśmy bez trofeum. Jestem po prostu zdziwiona, że nie mieliśmy szansy zrobić czegoś w tym meczu. Dałam z siebie wszystko, starałam się trenować zawodniczki, zmienić kilka rzeczy i nadać nam trochę rozpędu, ale tak się nie stało.

Emma Hayes miał także wiadomość dla kibiców Chelsea:

– Kochamy Was. Tęsknimy za Wami. Dałyśmy z siebie wszystko, nie jesteśmy jeszcze mistrzami Europy, ale zgadnijcie co! Jesteśmy drugim najlepszym zespołem w Europie i potraktujcie to jako krok we właściwym kierunku.


Źródło: Chelsea FC

O autorze

Borys Francuz

Druga najważniejsza osoba na portalu Chelsea24News, zaraz po Bogu.

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW