Levi Colwill włączony do sesji treningowych pierwszej drużyny
Levi Colwill włączony do sesji treningowych pierwszej drużyny

Levi Colwill włączony do sesji treningowych pierwszej drużyny

Chelsea ma jedną z najlepszych akademii w światowym futbolu. Tak dobrą, że często trudno jest nadążyć za ogromną ilością talentów, które pojawiły się w ostatnich latach.

[Luty]

Jednym z nich jest środkowy obrońca Levi Colwill. 18-latek jest wysoko ceniony w klubie jak również wśród tych, którzy mają bliskie kontakty i wgląd w akademię młodzieżową. Zapytany o potencjalne cele na pozycję środkowego obrońcy, The Secret Scout ujawnił, że klub planuje integrację Colwilla do pierwszej drużyny. Urodzony w 2003 roku Anglik imponuje wysoką formą i jest pewnym punktem drużyny u23. Młodzieżowy insider ujawnił również, że zainteresowanych jest nim kilka klubów.

Levi to nowoczesny, dobrze zbudowany, lewonożny stoper. Potrafi świetnie wyprowadzać piłkę i bronić, zachowując przy tym imponujący spokój i opanowanie. Jest reprezentantem Anglii na szczeblu młodzieżowym.
Może grać również jako lewy obrońca i wahadłowy.

Ścieżka osiemnastolatka do pierwszej drużyny jednak nie będzie łatwa. Do jego konkurentów na pozycję LŚO spoza pierwszej drużyny należą: wysoko ceniony przez klub Marc Guehi, Ethan Ampadu notujący obiecujące występy w Sheffield United, lewonożny Jake Clarke-Salter, Malang Sarr, który w drugiej części sezonu regularnie występuje w drugiej drużynie Porto, a także potencjalnie nowy nabytek.

[MAJ]

AKTUALIZACJA: Po kontuzji Andreasa Christensena Colwill miał dołączyć do treningów pierwszej drużyny. Mimo że uraz Duńczyka okazał się niegroźny, Levi był włączony w ostatnią sesję. The Secret Scout podał również, że Thomas Tuchel jest dużym fanem talentu innego zawodnika rezerw trenującego obecnie z pierwszą drużyną, Tino Livramento.

Xavier Mbuyamba uporał się kontuzjami kolana i rozegrał kilka spotkań w drużynie Andyego Myersa. Imponował tam rozegraniem i odwagą w pojedynkach powietrznych, co po poważnym urazie kolana jest dużym pozytywem. Dziewiętnastolatek wciąż poznaje brytyjski futbol, zatem nie wydaje mi się, że latem uda się na wypożyczenie. Z kolei zimowe wypożyczenia dla młodych zawodników kończą się zazwyczaj dużo gorzej niż letnie, gdyż piłkarz musi adaptować się w zupełnie nowym środowisku w trakcie bieżących rozgrywek. W czasach pandemii, jest to jeszcze trudniejsze, gdyż runda jesienna kończy się w połowie grudnia, zatem piłkarz może mieć braki fizyczne, które znacznie utrudnią mu przebicie sie do składu w pierwszych tygodniach wypożyczenia. Czy Tuchel się nim zainteresuje? Zdecydowanie tak, trudno nie być podekscytowanym bardzo perspektywicznym zawodnikiem o imponującej mentalności (podobnie jak w przypadku Livramento, była i jest to kwestia czasu). Okres przygotowawczy to czas na wywarcie pozytywnego wrażenia na sztabie. Wtedy rozstrzygnie się los wielu zawodników takich jak Gallagher, Ampadu, Guehi. Na swoje pierwsze wypożyczenie może również udać sie bohater wpisu, Levi Colwill. Dynel Simeu prawdopodobnie opuści Chelsea, gdyż jego kontrakt wygasa latem. Po pre seasonie sztab zadecyduje czy Xavier zostanie wypożyczony już teraz, czy może dać mu rozegrać jedną rundę i zrobić to zimą, gdyż obecnie wygląda na to, że jest to odpowiedni krok.

Zdjęcie

Zdjęcie

Źródło: The Secret Scout, getty images

 

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW