Wnioski po meczu z Leicester
Wnioski po meczu z Leicester

Wnioski po meczu z Leicester

Przegraliśmy drugi finał FA Cup z rzędu i na pewno uśmiechów na twarzy kibiców Chelsea nikt nie zobaczy. Zapraszam na wnioski z tego spotkania.

  1. Tragiczne wejście w mecz, brak pomysłu, brak energii. Nie wiem co się stało z maszyną Tuchela (choć się domyślam), że nagle zawodnicy w dwóch meczach z rzędu grają jakby byli pozbawieni jakiejkolwiek motywacji. Były to dla nas można powiedzieć dwa kluczowe mecze i oba przegraliśmy w tragicznym stylu.
  2. Leicester było w tym spotkaniu po prostu lepszym zespołem. Wybili nam wszystkie argumenty począwszy od zneutralizowania Masona Mounta, a skończywszy na zaryglowaniu dostępu do bramki.
  3. To co mi imponowało w tym meczu to Pan Piłkarz Vardy! Nie mamy w ataku zawodnika, który zostawia tyle zdrowia na boisku, który ma tyle w sobie energii i tak mocno uprzykrza życie obronie rywali. My mamy chimerycznego Wernera, który boi się wrzasku. W finale Wernera zauważyłem gdy schodził z boiska, najgorszy piłkarz na boisku.
  4. Można domyślać się, że Tuchel szykuje Jamesa na pozycji środkowego obrońcy w trójce na finał Ligi Mistrzów. Taki eksperyment zobaczyliśmy w sobotę na Wembley. Być może ma to na celu neutralizowanie szybkich zawodników takich jak Vardy czy 29 maja Sterling.
  5. Ciężko wyciągnąć jakikolwiek pozytyw z tego spotkania. Szkoda, że bramka Chilwella nie została uznana, ponieważ w takim momencie mogłaby ona dodać skrzydeł naszym zawodnikom. Bardzo ciężki mecz czeka nas jednak z Leicester we wtorek na Stamford Bridge, ponieważ będzie to arcyważny mecz w kontekście bytu Chelsea w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie.

O autorze

Related posts

X
Chelsea24News

FREE
VIEW