Wnioski po meczu z Leicester
Wnioski po meczu z Leicester

Wnioski po meczu z Leicester

Chelsea pokonuje Leicester 2:1 i jest to jedno z najważniejszych zwycięstw jeżeli chodzi o nasz byt w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Zapraszam na wnioski z tego spotkania.

  1. Beznadziejnie grał Pulisic w tym spotkaniu, gubił się w dryblingu. Można chwalić za to, że znowu nie miał łatwego życia, ponieważ rywale bardzo mocno go poniewierali, ale nie miał tego elementu zaskoczenia co w poprzednich spotkaniach. Na pewno lepszy Christian będzie nam potrzebny 29 maja.
  2. Timo ‚Pechowy’ Werner kolejny raz w tym sezonie ma mecz, gdzie krąży nad nim jakieś fatum. Rzut karny na nim nie został odgwizdany, bramka ze spalonego, bramka strzelona ręką. Naprawdę nie wiem czy to momenty dekoncentracji Timo powodują taką kolejność wydarzeń czy po prostu brak umiejętności. Wywalczył jednak karnego, który dał nam 3 punkty i za to trzeba go pochwalić. Wsparcie od kibiców na stadionie też miał bardzo duże.
  3. Świetne spotkanie rozegrał Mason Mount i pewnie u większości kibiców Chelsea serce stanęło w drugiej połowie gdy dłuższy czas na murawie leżał wychowanek bo uderzenie w okolice kolana. Na szczęście popularny ‚Mase’ dokończył mecz i będzie w stanie dokończyć sezon na pełnych obrotach.
  4. Starcie pomiędzy piłkarzami obu ekip w końcówce spotkania pokazało tylko jak duże znaczenie miał ten mecz. Dodatkowym smaczkiem był Amartey, który nie poszanował ani trochę naszej drużyny po finale FA Cup i nasi zawodnicy nie zapomnieli mu tego. W rolach głównych wystąpili obrońcy, Mason Mount i kilku rezerwowych. Chłopaki daliby się pokroić za nasz klub, dumnie to wyglądało.
  5. Tempo naszej gry było 2 razy wyższe niż na Wembley w miniony weekend. Taką grą możemy strasznie uprzykrzyć życie Manchesterowi City w finale, byliśmy dla Leicester bardzo niewygodni i przez cały mecz to my chcieliśmy wygrać. Świetna była wczorajsza mentalność naszych piłkarzy.
  6. Cudowne było też zachowanie kibiców, którzy przez całe 90 minut w liczbie 10000 osób wspierali piłkarzy. Widać było jak bardzo chcemy wygrać. Bez obecności kibiców odbiór tego meczu byłby na pewno inny.
  7. Zawodnikiem meczu był dla mnie Rudiger. Zdobył bramkę i w obronie był skałą nie do przejścia. Jeszcze później to honorowe zachowanie w obronie barw klubu. Toniemu należy się po tym meczu duże piwo, ponieważ był absolutnym liderem na boisku.

O autorze

Related posts

Korzystanie z portalu jest całkowicie darmowe, wobec czego prosimy o to, abyś wyłączył program blokujący reklamy.

Strona dzięki czemu może się utrzymywać, a my możemy tworzyć ten portal i rozwijać się jako społeczność!

X
Chelsea24News

FREE
VIEW